בעקבות הביקורות והעימות הפומבי: ליאור חורב, המשמש כיועץ אסטרטגי למשטרת ישראל, הודיע היום (ראשון) כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. מדוברות המשטרה נמסר כי "בשבוע שעבר פנה מר ליאור חורב המשמש כיועץ אסטרטגי למשטרה, לראש חטיבת אוכלוסיה ותקשורת, וביקש להסיר עצמו מרשימת היועצים מטעמה של  חברת ״גולדפינגר תקשורת״ המעניקה שירותים למשטרת ישראל".  

חורב עצמו הגיב לפרשה בחשבון הפייסבוק שלו, וטען כי הפך לכלי ניגוח פוליטי נגד המשטרה, ועל כן ביקש להסיר את שמו מרשימת היועצים למשטרה. בהודעתו כתב חורב כי "כנגד משטרת ישראל והעומד בראשה מתנהלת מערכה יזומה, מתוכננת וחסרת תקדים במטרה להחליש את המשטרה מלמלא את ייעודה. למערכה הזו שותפים גורמים, חלקם בעלי זיקה ישירה לעבודת המשטרה, המופעלים על ידי בעלי עניין במטרה לפגוע בארגון תוך יצירת דה לגיטימציה העולה כדי שיבוש עבודת המשטרה".

היועץ המשיך וטען כי ", בתוך המערכה הזו נעשה שימוש גם בתפקידי כיועץ לארגון ככלי לניגוח המשטרה והעומד בראשה. החלטתנו שלא להגיב נבעה מתוך אחריות לארגון. אבל, המוטיבציות למתקפה הזו אינן הדאגה מפני אופן השימוש בחופש הביטוי והבעת העמדה. זוהי מערכה מתוכננת לתלפיות, רצופה ונמשכת. ידענו לזהות אותה, לתחם את העומדים מאחוריה בגלוי ובסמוי".כזכור, הסערה בעקבות העסקתו של חורב הגיעה על רקע חוות הדעת של היועץ המשפטי ומבקר המשרד לביטחון פנים כי לחורב, יועץ המפכ"ל, הפר חוזה כשצייץ נגד שרים וחברי כנסת ובכך הפר התחייבות עליה חתם בעת שהחל לעבוד עם המפכ"ל. בעקבות כך קיימה ועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) דיון בנושא "השתלחות יועץ התקשורת של המפכ"ל ודוברת המשטרה ביושב ראש הוועדה וחברי הכנסת". בסיום הדיון, ביקש אמסלם מהמשנה ליועמ"ש לתת חוות דעת בנושא העסקתו של חורב בתוך חודש.

"חורב צייץ שנשארו כרטיסים למופע של דודי דו. ושדרושים מועמדים להשתלת אונה. עוד הוסיף, כי הזוכה היומית בפרס הקוקוריקו על שם לוקו זאת נאוה בוקר", סיפר אמסלם על הציוצים של היועץ למפכ"ל. "אני נעלבתי בשמנו. במישור של חברי הכנסת. ראיתי שהוא כותב עלינו. הוא מקבל 800 אלף שקל ממשלם המיסים. אני חושש שמישהו כאן חרג מכללי המשחק", הוסיף, "אם לא נעצור את זה, זה יגלוש למערכות אחרות. זה חמור מאוד שמישהו עושה את זה בכספי מדינה, לכן החלטתי לקיים את הדיון כי אני רואה שהכלבים נובחים והשיירה עוברת".

ליאור חורב. צילום: אלי דסה


ראש הממשלה נתניהו תקף לפני כחודש את התנהלות המשטרה על רקע העסקת חורב ואמר: ״כשהמפכ״ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה. מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא היתה". 

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן (הליכוד), התייחס להתפטרות, ואמר כי ההודעה הייתה ראויה ונכונה. "השר הביע את עמדתו פעמים רבות כנגד העסקתו של חורב במשטרה בשל הפגיעה באמון הציבור שנוצרה כתוצאה ממנה. התקופה היא תקופה רגישה והיא מחייבת הקפדה יתרה על העסקת יועצים ועל מניעת כל קישור או זיהוי פוליטי של גורם שעובד עם משטרת ישראל כיוון שעלולה להיווצר פגיעה באמון הציבור. לכן התקיימה בדיקה של מבקר המשרד והיועץ המשפטי שלו את ציוציו של מר חורב ולאחר שנקבע שציוציו מהווים הפרת חוזה היה ברור שזה ישפיע על המשך העסקתו במשטרה", נמסר מלשכתו.

אחד מחברי הכנסת שביקרו את העסקת חורב באופן החריף ביותר, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), כינה את חורב "שכיר חרב", ואמר כי "מלכתחילה, ליאור חורב לא היה צריך להיות מועסק על ידי משטרת ישראל, בשל מעורבותו הפוליטית והתנהגותו הבוטה כלפי פוליטיקאים ונבחרי ציבור, שזה לכשעצמו חסר תקדים במשטר דמוקרטי. מדובר בשכיר חרב המייצג כל מי המרבה במחיר. אני שמח שהמערכת הבינה בסופו של דבר, כי היא טעתה וסיימה את ההתקשרות עמו".