פרקליט המדינה שי ניצן הגיע לוועדת הפנים לדיון בחוק ההמלצות, שם התפתח עימות בינו לבין יוזם החוק ח"כ דודי אמסלם. העיתונאי דן מרגלית התייחס הבוקר (רביעי) ב-103FM לנושא וטען: "באגף החקירות יושבים עורכי דין ורואי חשבון, אלו אנשים מנוסים שרואים את פרטי החקירה, הם רואים את העד ומתרשמים ממנו ומנסים להבין מה הוא מנסה להסתיר ולהמלצתם יש משקל רב. החוק הנוכחי קורא לסגור את הדמוקרטיה. כאשר היועץ המשפטי לממשלה יקבל תיק ולא יקבל המלצה אתה חושב שהוא לא ישאל את המשטרה בקצרה מה המסקנות שלהם ומה לדעתם צריך לעשות?".

"זוהי התקפה נוראה מצד ראש הממשלה ועושי דברו על שלטון החוק", הוסיף מרגלית. "זה אחד מכלי הלחימה. טוענים שהחוק לא חל על נתניהו אך זה ברור שהוא אכן חל עליו, ברגע שהחוק יאושר ביבי יצא לבחירות והחוק ייכנס לתוקף".

 ספי עובדיה התייחס לדברים וטען: "אני חושב שבמקרה של אישי ציבור יש חובה לתת לציבור אינפורמציה בכל תחנה אפשרית מה קורה איתם, אילו היו דואגים לאזרח הקטן אז אדם מהרחוב היה שמח לקבל את החסד הזה". דוד אמסלם ודוד ביטן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90השיב לו מרגלית: "אם המלצות המשטרה לא ימסרו בכתב באופן רשמי ליועץ המשפטי לממשלה אני מאד מקווה שיימצא קצין משטרה אמיץ שידליף את התוכן לעיתונאים. ח"כ אמסלם, שלוחם בכוח נגד הדמוקרטיה הישראלית, רצה חוק שגם אם יפורסמו הדברים מתוך הדלפה העיתונאי ייענש בשנת מאסר, הוא רוצה לחייב את היועץ המשפטי בכל פעם שתתפרסם ידיעה מתוך החקירה? נכדתי היום מתגייסת לצנחנים וקשה לי היום מאד, אני חרד מאד לדמוקרטיה הישראלית, ברגע כזה הדברים הללו קשים לי במיוחד. קשה לי לחשוב שזה מה שהשלטון שלי עושה לדמוקרטיה שלנו".

עריכה: איתמר זיגלמן