ליאור חורב, מי ששימש כיועץ אסטרטגי למשטרה עד אשר נאלץ לעזוב את עבודתו לפני כחודש וחצי, אמר בנאום בכנס של איגוד יחסי הציבור באילת כי המלצות המשטרה בנוגע לראש הממשלה בנימין נתניהו, יתפרסמו בשבועיים - שלושה הקרובים והן צפויות "להביא הרבה מאוד מידע שלא ידוע לנו, תהיה כאן רעידת אדמה", כך פורסם היום (שני) בכאן ב'. 

עוד אמר חורב כי הוא מאמין שהמסקנות יובילו לתרחיש של בחירות בחודש מאי, אליהן יגיע הליכוד עם הנהגה אחרת. "כשההמלצות יתפרסמו הן יכללו מידע שלא ידוע, כמו סעיפי האישום, פרטים מתוך הסעיפים ורשימת המעורבים המלאה", אמר, "נתניהו לא מנהל מערכה על חפותו, אלא מערכה על שלמות הקואליציה. זו מערכה פוליטית ולא משפטית, ועד עכשיו הוא מצליח בה. הוא מתחזק קואליציה למרות חקירות מורכבות מאוד. נתניהו התחיל להיות נטל על הליכוד".
"רב הנסתר על הגלוי"

בתגובה להקלטה עלה חורב לשידור והבהיר כי "אני יודע דבר אחד - בניגוד לקשקושים שלכם מדי בוקר, לא מדובר בהמלצות משטרה אלא בהמלצות פרקליטות שמלווה את התיק הזה. כל המלצת משטרה וכל חקירה שמסתיימת חושפת את כלל פרטי החקירה, כולל אלה שהיו עד כה מוכמנים מהציבור. זה לא סוד שגם בתיק הזה רב הנסתר על הגלוי, וכשדיברו על הדלפות מהמשטרה אמרו שהרבה מאוד מידע טרם שזף את עיני הציבור. זה שאתם מנסים לייחס לי פעילות פסולה במידע פנים בגלל שיקולים פוליטיים - אלה דברי בלע, זו אמירה שקרית ולא נכונה".

לפני כחודש וחצי הודיע חורב כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. בדברים שכתב בחשבון הפייסבוק שלו טען כי הפך לכלי ניגוח פוליטי נגד המשטרה, ועל כן ביקש להסיר את שמו מרשימת היועצים למשטרה. בהודעתו כתב חורב כי "כנגד משטרת ישראל והעומד בראשה מתנהלת מערכה יזומה, מתוכננת וחסרת תקדים במטרה להחליש את המשטרה מלמלא את ייעודה. למערכה הזו שותפים גורמים, חלקם בעלי זיקה ישירה לעבודת המשטרה, המופעלים על ידי בעלי עניין במטרה לפגוע בארגון תוך יצירת דה לגיטימציה העולה כדי שיבוש עבודת המשטרה".

חורב המשיך וטען כי "בתוך המערכה הזו נעשה שימוש גם בתפקידי כיועץ לארגון ככלי לניגוח המשטרה והעומד בראשה. החלטתנו שלא להגיב נבעה מתוך אחריות לארגון. אבל, המוטיבציות למתקפה הזו אינן הדאגה מפני אופן השימוש בחופש הביטוי והבעת העמדה. זוהי מערכה מתוכננת לתלפיות, רצופה ונמשכת. ידענו לזהות אותה, לתחם את העומדים מאחוריה בגלוי ובסמוי".

נתניהו: "יהיו המלצות, אז מה?"

בנאום שנשא ראש הממשלה לפני כשבוע בכפר המכביה ברמת גן אמר כי "כשכל האמת תצא לאור יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן כי יתברר דבר פשוט - לא יהיה כלום כי אין כלום. בעוד שבועות בודדים ישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים חמורי סבר והם יפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד, רוצה לומר מן החמורות שידעה המדינה".

"יהיו המלצות, אז מה?", אמר ראש הממשלה, "רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלי כלום. למעלה מ-60 אחוז מגיעות לפח, בלמעלה מ-60 אחוז מדובר בהמלצות שאח"כ מתבררות כהמלצות סרק. על אלפי אנשים מהשורה, באין ספור אנשי ציבור. זה מתחיל בכותרות מפוצצות ורוב הפעמים זה נגמר בלא כלום. אבל בינתיים קורה משהו: בינתיים הורסים לאנשים האלה את החיים שופכים את דמם".