הורים ותלמידים בבית הספר באשדוד מתארים מציאות קשה של אלימות, שמתקיימת בין כותלי ביה"ס ומחוצה לו. מדובר בבי"ס לחינוך מיוחד, השייך לבית ספר רגיל בעיר. תלמידים שלא מצאו את מקומם בכיתות השילוב בבית הספר הרגיל, הופנו לזה של החינוך מיוחד. ההורים מדווחים על כך שמס' התלמידים בבית הספר של החינוך המיוחד (שבו אירע מקרה האלימות) הוא מצומצם, ובשל כך לומדים לעיתים באותה כיתה תלמידים מגילאים שונים, ואף בהפרש של יותר משנתיים בגיל. 

הורים ששוחחנו עימם סיפרו על מקרי אלימות קשים בין תלמידים - דקירה שאירעה לאחרונה, תלמיד שקיבל כוויה מבורג רותח שהניח עליו תלמיד אחר, וכמובן המכות המצולמות בסרטון, כאשר אנשי צוות יושבים בחדר סמוך ושומעים את כל המתרחש, כשאחכ אף מופנית האלימות כלפי הצוות עצמו, בזריקת הלבנה ע"י התלמיד. הורים מדווחים על כך שאין כלים מינימליים להתמודדות עם הבעיות - לא עובדת סוציאלית, לא מורה מתקנת, ואפילו דיווחים שקריים של מורים באשר לנוכחות של תלמידים בבית הספר. 
"התחושה היא שמטאטאים הכל מתחת לשטיח, מכחישים חלק ממה שקורה, בלי תוכנית לימודים אישית שמקובלת במוסדות חינוך כאלה. המורים והצוות ההנהלה יודעים על הבעיות, אך מנסים להסתיר, ושכהורים פונים אליהם הם משיבים שהעניינים בטיפול", כך סיפרו למעריב כמה הורים שילדיהם למדו ולומדים בביה"ס.

מנהל ביה"ס סירב להגיב בנושא, בטענה כי משרד החינוך הנחה אותו כך. ממשרד החינוך נמסר: "בית הספר המדובר מלווה באופן אינטנסיבי על ידי על גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד החינוך, ומטופל באופן אישי על ידי מנהל המחוז החרדי".