ממטרים מלווים בסופות רעמים ירדו הלילה (חמישי) מצפון הארץ עד לצפון הנגב, ושלג החל לרדת באתר החרמון. בשירות המטאורולוגי הזהירו מפני חשש להצפות במישור החוף והוסיפו כי בדרום ייתכן גשם מקומי. שיבושי תנועה כבדים והצפות נגרמו בגשמים החזקים שירדו הלילה, לפנות בוקר והבוקר בתל אביב. מערך התנועה קרס ונוצרו עומסי תנועה כבדים ביותר שנמשכים עד עתה בצירים המרכזיים. שדרות רוקח ונמיר נחסמו לתנועה.
שלג בחרמון. צילום: אתר החרמון
שלג החל לרדת באתר החרמון. הטמפרטורה במפלס התחתון של החרמון עומדת על אפס מעלות. האתר נסגר למבקרים בעקבות מזג האוויר. 
שלג בחרמון. צילום: אתר החרמון

במהלך היום יירדו ממטרים לסירוגין מלווים לעתים בסופות רעמים וברוחות במהירות של 50 קמ"ש. בנוסף, תהיה ירידה של 3-2 מעלות במידות החום. בירושלים הטמפרטורות יגיעו ל-9 מעלות, בחיפה - 12 ת"א - 15, נתב"ג - 14, באר שבע - 15 ואילת - 20 מעלות. בחרמון ימשיך לרדת שלג.
מהמשטרה נמסר כי היא נערכה בתיאום מול חברת נתיבי ישראל ובהכנת כוחות שיגיעו לצמתים במקרים בהם יזוהו נזקים לתוואי הדרך או שבהם קיימת סכנה לציבור כתוצאה מפגעי מזג האוויר. מוקד אגף התנועה יפרסם כל העת הודעות לתקשורת על מצב התנועה בכבישים וחסימות כבישים בעקבות הגשמים, ומומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים.

הצפות בתל אביב. צילום: אבשלום ששוניהצפות בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני

שלג בחרמון. צילום: אתר החרמוןשלג בחרמון. צילום: אתר החרמון

שלג בחרמון. צילום: אתר החרמוןשלג בחרמון. צילום: אתר החרמון


הציבור אף מוזמן לפנות לקבלת מידע, למוקד 110. המשטרה קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה. על הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

רשות הטבע והגנים שבה וקוראת לציבור המטיילים להקפיד על כללי בטיחות חשובים בטיולים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. חל איסור מוחלט להיכנס לכל המסלולים באפיקי נחלים ובאגני הניקוז בהם קיים חשש לשיטפון . הדבר מהווה סכנת חיים ממשית. בתוך כך אסורה כניסה וחציית של אפיקי הנחלים ברגל וברכב עד לירידה מוחלטת של מפלס המים. אסור להתקרב בזמן שיטפון לשפת הנחל מחשש להתמוטטות הגדות, שכן לזרם השיטפון כוח עצום והמים יכולים לסחוף את הגדה במהירות וללא כל סימנים מוקדמים לכך. 
 

הצפות בחולון. צילום: משפחת שאולהצפות בחולון. צילום: משפחת שאול

בחולון, הוצף רחוב יותם ונגרמו נזקים לרכוש ולכלי רכב. "אנחנו רחוב קטן. הבית שלי הוא ביותם 6 שזה בקצה הרחוב הקטן ונכנסו מים למרתף. שרצתי בבוקר לאוטו ברחוב המוצף כשהמים הגיעו עד לטמבון. אז נפלתי לבור כשמכסה של חברת תקשורת עף למעלה מההצפות ונפצעתי ברגל", סיפר אמיר שאול המתגורר במקום. עוד הוא סיפר שסיים לבנות את הבית לפני ארבע שנים ושהיו הצפות בבוקר בשל מערכת ניקוז שאינה מספיקה לקלוט את כמויות המים הרבות ברחוב.

לדבריו, הוא אף הגיש תביעה בעבר נגד עיריית חולון ולפני כחצי שנה קיבל פיצוי כספי, ומאז הגיעו עובדי עירייה והרחיבו את בורות הניקוז, אך זה בכלל לא מספיק. "כל פעם שיש גשם של שעה הבית טובע. זה פשוט סיוט, אני כבר מחכה שלוש שעות שיבואו לטפל בניקוז הרחוב, שבינתיים הפך לעיסת בוץ. אני לא יוצא מהבית ומחכה. הפסדתי יום עבודה אבל העיקר שיהיה לנו רחוב לא מוצף. זה כל מה שאנחנו מבקשים". הוא הוסיף. פניות לעיריית חולון מהבוקר לא נענו.
  
הצפות בחולון. צילום: משפחת שאולהצפות בחולון. צילום: משפחת שאול

ביום שישי יירדו ממטרים מצפון הארץ ועד לנגב מלווים בסופות רעמים, ברד ורוחות חזקות. בחרמון ובפסגות הרי הצפון ירד שלג. בשירות המטאורולוגי הזהירו מפני שיטפונות והצפות ויהיה קר מהרגיל. בשבת, המערכת הסוערת תהיה מאחורינו. במהלך היום יהיה מעונן וירדו גשמים מקומיים. במידות החום תחול עלייה קלה אך ימשיל להיות קר מהרגיל לעונה. ביום ראשן צפויים גשם מקומי ועליה נוספת במידות החום שיהיו רגילות לעונה.

ממטרים בתל אביב. צילום: אבשלום ששוניממטרים בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני

הצפות בתל אביב. צילום: גד אמיתון, טי.פי.אסהצפות בתל אביב. צילום: גד אמיתון, טי.פי.אס


 

הצפות בתל אביב. צילום: אבשלום ששוניהצפות בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני