כ-200 אלף מטיילים ניצלו את מזג האוויר הנעים ופקדו היום (חמישי) בחג העצמאות את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ, כך מסרה רשות הטבע והגנים. בולטת מעל כולן הייתה שמורת הבניאס עם כ-48 אלף מבקרים. אלפים הגיעו גם לגנים הלאומיים בעין גדי, קיסריה, אשקלון, ירקון, אשכול ומצדה. כמו כן כ-6000 מבקרים  בחרו ללון בחניוני הלילה ברחבי הארץ. בגן לאומי אפולוניה צפו המבקרים במטס חיל ובמשט. בגן לאומי קסטל נערכה פעילות דרך הערכים שסיפרה את סיפור  הקרב במלחמת יום העצמאות, ובעין אפק נערכה פעילות מונגשת למבקרים.

שביעות רצון רבה נרשמה גם ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת לאחר שגם במהלך יום העצמאות נרשמו תפוסות גבוהות במיוחד בכל חופי איגוד ערים כינרת, זאת לאחר מהפכת החופים השקטים. במהלך החג נפשו ב-15 החופים כ-34,000 נופשים, השקט בחופים נשמר וגם הניקיון. בחמת גדר מתקיים היום במזג אויר נעים במיוחד אירוע סגור של ארגון נכי צה"ל. כ-3500 איש הגיעו לחגוג את יום העצמאות ה-70 באתר ונהנו ממופעים כולל הפרויקט של רביבו.

חוגגים בגן סאקר, צילום: יצחק קלמן TPSחוגגים בגן סאקר, צילום: יצחק קלמן TPS


כ-30,000 מבקרים הגיעו היום ליום הפתוח של המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל במכללה הלאומית לשוטרים. החל משעות הבוקר המוקדמות, פעלו מאות שוטרים להסדרת התנועה, הכוונת הציבור והפעלת כלל המיצגים ודוכני ההפעלות, על מנת להציג ולחשוף בפני כלל המבקרים את יכולותיה המבצעיות והטכנולוגיות של משטרת ישראל, המשרד לביטחון פנים מערך כבאות והצלה ושירות בתי הסוהר. 
 
במהלך היום צפו המבקרים הרבים במופעי כלבנים ופרשים, יחידות החבלה, סיור, זיהוי פלילי, תנועה, יחידות מיוחדות ופעילות מורשת. כל זאת לצד  מופעי 'פסטיבל קופיקו'  העומד ״להתגייס למשטרה״ בקיץ הקרוב.  במסגרת היום הפתוח צפו המבקרים גם במטס של מסוקי המשטרה וטייסת הכיבוי שחגו מעל שמי המכללה.

עשרות אלפים במכללה לשוטרים בבית שמש. דוברות המשטרהעשרות אלפים במכללה לשוטרים בבית שמש. דוברות המשטרה
 

 חוגגים בגן סאקר, צילום: יצחק קלמן TPSחוגגים בגן סאקר, צילום: יצחק קלמן TPS


מטיילים בצפון. צילום: אוצרות הגלילמטיילים בצפון. צילום: אוצרות הגלילמטיילים בצפון. צילום: אוצרות הגלילמטיילים בצפון. צילום: אוצרות הגליל


באר יעקב התקיים מסע האופניים המסורתי, לזכרו של משה בוארון תושב העיר שנהרג בתאונת דרכים לפני 21 שנה. 

מסע האופניים על שם משה בוארוןמסע האופניים על שם משה בוארון