המשטרה עצרה זוג הורים בחשד להתעללות ופגיעה בבנם הפעוט ובילדיהם הנוספים על ידי החדרת תרופות לגופם שלא לצורך וקבלת כספים במרמה מהביטוח הלאומי במשך שנים, כך הותר הערב (חמישי) לפרסום. ראשיתה של חקירת המשטרה הסמויה שכונתה "מתוק כשמר לי" שהתנהלה תחת צו איסור פרסום, בתחילת חודש יוני עת קבלת דיווח מהנהלת בית החולים "שערי צדק", לפיו בחודשיים האחרונים אושפז פעמיים פעוט כבן שנה וחצי, עקב פרכוסים בלתי נשלטים מהם סבל בביתו. 

במהלך האשפוז שכלל העברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים, הועלה חשד שהפעוט מקבל תרופה לגופו מגורם חיצוני שאינו בית החולים הגורם לסימפטומים והחמרה במצבו הבריאותי. במהלך האשפוז השני, הצטברו ראיות נסיבתיות נוספות שאוששו את החשדות ובדיקות דם חוזרות הוכיחו קיום אינסולין מגורם חיצוני בדמו של הילד שאינו מטופל כלל באינסולין.
חוקרי המשטרה שמיד פעלו בשיתוף עם הנהלת בית החולים וגורמי הרווחה בעיריית ירושלים, ביצעו מגוון פעולות חקירה שונות וסמויות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים שהעלו חשד כנגד אמו של הפעוט שהיא זו שככל הנראה מחדירה לגופו את תרופת האינסולין המביאה לדרדור במצבו הבריאותי ומעכבת החלמתו. 
ב-3 ביולי, עצרו חוקרי המשטרה את האם ואב המשפחה, תושבי ירושלים בשנות ה-30, והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד 'להתעללות בקטין חסר ישע על ידי אחראי', תקיפה הגורמת חבלה של ממש וקבלת דבר במרמה. במסגרת החקירה הגלויה התחזק חשדם של חוקרי המשטרה כי האם התערבה במכוון בבריאותו של הפעוט, ועל פי החשד לאורך השנים האחרונות בבריאותם של ילדיה הנוספים על מנת ליצור מצג שווא שהינם חולים במחלת הסוכרת, וזאת על פי החשד לשם קבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי בעבור חמישה מילדיה.


תקפו באלימות
 
עוד עלה, על פי החשד, כי לאורך השנים האחרונות ההיקף הכספי אותו קיבלו הזוג כקצבה מביטוח לאומי עומד על כ-800 אלף שקל, בשלב זה העבירה המשטרה דיווח לחוקרי ביטוח לאומי שפתחו בחקירת המקרה. לבקשת המשטרה נערכה חוות דעת רפואית באשר למצבם הבריאותי של כלל ילדיהם של הזוג בה התברר כי אף אחד מהילדים אינו חולה, ומעולם לא חלה במחלת הסוכרת וכאמור בהתאם לכך מעולם לא נזקקו לטיפול באמצעות אינסולין. עוד עלה החשד כי האב והאם תקפו באלימות במספר מקרים את ילדיהם באמצעים שונים. 
האב החשוד שוחרר על ידי בית המשפט בתנאים ביום ראשון, והיום הובאה האם החשודה לדיון בבית המשפט שהאריך את מעצרה בחמישה ימים. גורמי הרווחה שליוו את החקירה מראשיתה פעלו לטיפול על מנת שלא לנתק את הילדים משגרת יומם. במהלך ייחודי שיזמו גורמי הרווחה בעירייה גובש פתרון מיטבי עבור הילדים שימנע את פיזורם במשפחות שונות והפרדתם אחד מהשני בתקופת בדיקת המקרה. גורמי הרווחה גייסו משפחה שתגיע ותשהה בבית המשפחה יחד עם הילדים ובכך תישמר שגרת יומם בביתם ובסביבתם הרגילה ותימנע הפרדתם כדי להעניק להם את כל הסיוע המקצועי והאישי ולתת מענה לכל צרכי הילדים.
מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל מציינת כי הערנות בכל הנוגע לשינוי בהתנהגות, מצב בריאותי חריג אצל ילדים הינה משמעותית ביותר באיתור פגיעות בקטינים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות וללא פשרות עם קבלתו של כל דיווח, ובדגש על עבירות התעללות ואלימות מכל סוג המבוצעות נגד קטינים וחסרי ישע שלעתים מבוצעות תוך ניצול הורות, הכרות וחברות".

מהביטוח הלאומי נמסר: "חשיפת החשד להונאה נעשתה על ידי המשטרה בשיתוף פעולה עם מחלקת החקירות של הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי מעניק קצבאות לכל הזכאים ופועל למיצוי זכויות מרבי של ילדים עם מוגבלות. עם זאת, כמי שאמונים על כספי הציבור, אנו נדרשים לפעולות שונות למניעת מתן קצבאות למי שאינו זכאי להן".
"במקרה זה, אנו מזדהים עם כאבם של הילדים, ומנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הנחה את צוות עובדי השיקום של סניף ירושלים ליצור קשר עם מחלקת הרווחה של העירייה כדי לסייע בכל מה שנחוץ לילדים בעת הזו. הביטוח הלאומי יעשה כל אשר יידרש על פי החוק".