פעילות פמיניסטיות במפלגת העבודה, בהובלת רונה אורובנו־מזרחי, מתכננות להפגין היום (רביעי) מול משרדי התנועה הקיבוצית בתל־אביב בדרישה שח”כ איתן ברושי, נציג התנועה במפלגה, יתפטר מהכנסת.

בהודעה שפורסמה לקראת ההפגנה נאמר: “אנו, כפקודות מפלגת העבודה, לא מוכנות לעבור לסדר היום על מעשיו של ברושי שפורסמו לאחרונה. אנחנו מצפות מנבחרי הציבור שלנו לעמוד בדפוסי התנהגות ראויים. לא נעבור לסדר היום על התנהגות מחפיצה, שוביניסטית ומטרידה כלפי נשים מצד חברי כנסת ונבחרי ציבור שאמורים לייצג אותנו. בהפגנה נשמיע קול ברור - ברושי תתפטר, גופנו אינו הפקר!”.

בתגובה כתב בדף האירוע בפייסבוק דובר התנועה הקיבוצית יאיר פז: “ח”כ ברושי עזב את בית התנועה הקיבוצית לפני שלוש שנים, ביולי 2015, לאחר בחירת מזכ”ל תנועה חדש. מאז אין לו בבניין התנועה הקיבוצית כל משרד, לשכה או חדר”.

הוא צרף את תגובת התנועה הקיבוצית, כפי שנשלחה לתקשורת בעקבות הפרסומים האחרונים על ברושי, שבה נאמר כי מזכ”ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר שוחח עם ח”כ ברושי ועם יו”ר מפלגת העבודה אבי גבאי. “התנועה הקיבוצית רואה בחומרה רבה את הפרסומים האחרונים ומצפה מח”כ איתן ברושי לנהוג בהתאם לחומרת הדברים ולהשעות עצמו מפעילות ציבורית על מנת להאבק על שמו הטוב ולהעמיד את הדברים על דיוקם”, נאמר בהודעה.