במלאת ארבע שנים לנפילתו של הדר בשבי חמאס, משפחת גולדין ומערך מתנדבי ״מסדר הדר״ ערכו היום (רביעי) אירוע מחאה מול מטה האו״ם בירושלים בדרישה להשיב את גופתו לישראל. לאה גולדין הקריאה מכתב לשליח האו״ם למזה״ת ניקולאי מלדנוב: ״היום אנו מציינים את יום השנה הרביעי לנפילתו ולחטיפתו של בני, הדר גולדין, והריגתם של ליאל גדעוני ובניה שראל, במהלך 'הפסקת אש הומניטרית' ב-1 באוגוסט 2014, שנחתמה על ידי האו"ם. הבן שלי לא היה קורבן של המלחמה בעזה, אלא קורבן של הפסקת האש ההומניטרית שנתמכה על ידי האו"ם. אנחנו דורשים את הזכות לבצע את המעשה הסופי של כבוד האדם, הזכות לקבורה נאותה".


עוד אמרה גולדין: "האו"ם ארגן הפסקת אש הומניטרית, אך בחסותה בננו נהרג ונחטף. אנחנו כאן כדי לגנות את הפרת זכויות אדם והחוק הבינלאומי, לגנות את ארבע שנות שתיקה שאיפשרה תרבות של נתינת פטור מעונש. אנחנו כאן כדי לציין את הכישלון המתמשך בהטלת אחריות - הוא זה שמעצים את האחראים גם למצב ההומניטרי בעזה". 

צילום: אסתי דזיובוב/TPS

 
צילום: אסתי דזיובוב/TPS
 
בהמשך תקפה גולדין את האו"ם בחריפות. "מר מלדנוב, על אף שאתם מודאגים מאוד מהמשבר ההומניטרי בעזה, מעולם לא שמעתי שאתם קוראים להחזרת הדר לישראל לקבורה נאותה על פי ההגינות האנושית הבסיסית, המסורת היהודית, המשפט האיסלאמי והמשפט ההומניטרי הבינלאומי. יש להתייחס בחריפות למשטר שמתעלם משלטון החוק בצורה כה בוטה. מי שלא עושה זאת, למעשה משתף איתם פעולה".
 
״כנציג מוסדות האו"ם, המחוייב לקידום זכויות האדם ברצועת עזה, תפקידך הוא לדרוש מחמאס והרשות הפלסטינית לתקן את ההפרות של זכויות האדם הבינלאומיות ושל המשפט ההומניטרי, ולשים קץ לתרבות זו של חסינות ופטור מעונש. על מנת להגן על החוק ועל מוסדות האו"ם וכדי לקדם באמת את זכויות האדם בעזה ובאזור - חובה להביא את הדר הביתה מעזה באופן מיידי וללא תנאים". בני המשפחה העבירו באמצעות אנשי הביטחון את מכתבה של לאה למלדנוב.