בני משפחת גולדין ופעילי "מסדר הדר" התכנסו הבוקר (שישי) למפגן העוז מול בסיס הקריה בתל אביב, וקראו לראש הממשלה לא להסכים להסדרה ללא השבת אורון והדר, אשר נהרגו במבצע צוק איתן, לפני כארבע שנים, ומאז מוחזקות גופותיהם בידי החמאס. על רקע דברים אלו, היום החלה רגיעה באזור עוטף ורצועת עזה, כאשר הושגה הפסקת אש. 

מפגן העוז בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני

ב-15 השבועות האחרונים נערך מפגן העוז באנדרטת החץ השחור מול רצועת עזה, אך בשל המצב הביטחוני אשר התערער בימים האחרונים, הוחלט היום לקיים אותו מול הקריה. פרופסור שמחה גולדין, אביו של הדר, אמר: "הערך של החזרת החיילים חיים, פצועים או מתים הוא ערך שכולנו גדלנו עליו ואסור לנו לאבד אותו. במקרה של הדר ואורון הוא הלך לאיבוד בצוק איתן, בהסכם טורקיה, ונראה שגם בימים אלה".

"ראש הממשלה חייב לשים את החזרת הבנים כתנאי מוקדם לפני הכל – כל הסכם אחר יהיה הסכם כניעה לחמאס. ראש ממשלה שלא מחזיר חללים גם לא יחזיר חיילים חיים. תושבי וראשי עוטף עזה גם מביעים את תמיכתם בעמדתנו ומתנגדים להפסקת אש ללא החזרת הבנים", הוסיף. 

ח"כ איתן כבל אמר: "תקופה ארוכה הייתי בין אלה שלא צידדו בפעילות. הבת שלי התגייסה לפני כשנה, והזמן עשה את שלו והגעתי לתובנות חדשות. החלטתי לקחת חלק במאבק הזה, כי אין מוצדק ממנו. אסור להגיע לשום הסכם עם החמאס ללא החזרת הבנים".