במשטרה חושדים כי העבריין בן כהן היה היעד לחיסול הבוקר (ראשון) באזור כיכר המדינה בתל אביב. לאחר שנורו יריות מקטנוע חולף לעבר רכב שבו נסע העבריין באזור כיכר המדינה בתל אביב ברחובות סמילנסקי פינת ז'בוטינסקי. ככל הידוע עד כה לא דווח על נפגעים. כוחות משטרה הגיעו למקום, פתחו בחקירה ובסריקות ועיכבו שלושה מעורבים באירוע.

כהן נחשב לדמות מרכזית בתחום הפשיעה באיזור ומסוכסך עם מספר גורמים עבריינים מוכרים. הוא ניצל ב-2016 מחיסול אך נפצע קשה ואיבד את רגליו בפיצוץ שאירע ברכבו. לאחר שעבר שיקום קיבל כהן רגליים תותבות מיוחדות. העבריין איים בחודש שעבר ב-103FM כי "קיבלתי מכה, ומי שצריך לשלם על כך יעשה זאת". הוא הוסיף: "אני מקווה שהמשטרה לא תמצא את האדם שעשה לי את זה, זה לא תפקידה לסגור 'חשבונות שמיים'. בנוסף, הוא טען כי חיסולו של עד המדינה טל קורקוס הינו "מעשה מבורך".
 
"יצאתי מהבית כמו בכל יום, המאבטח בדק את האוטו כמו בכל יום ויצאנו לכיוון גבעתיים, כשלפתע שמענו רעש רציני", שחזר כהן, שהוסיף: "ישר הבנתי מה קרה. אחרי שהתאוששתי שאלתי את אלכס המאבטח אם הוא מרגיש טוב, והוא אמר לי שהוא נפצע. שאלתי אדם נוסף שהיה ברכב אם הוא מרגיש טוב וביקשתי ממנו לפתוח את הדלת, יצאתי החוצה, שמתי חוסם עורקים ונסעתי לבית החולים כשאני בהכרה מלאה". באוקטובר 2017 נורתה ירייה לעבר הקומה הרביעית במגדלי נאמן בתל אביב. הקליע לא פגע באיש, אך העביר ככל הנראה מסר לכהן המתגורר בבניין.
 


על החיסול של טל קורקוס, עד המדינה שנרצח בפיצוץ ב-2017, אמר אז כי "אני חושב שעשו דבר מבורך בחיסול הזה. אני תומך בהוצאה להורג והכנסת אנשים שבוגדים במדינה לכל חייהם לבתי סוהר. אדם שבוגד בחבריו דינו מוות. אם אני חבר של מישהו ואני אוהב אותו, ואז אותו חבר שולח אותך למאסר של 15 שנים, אז הוא פושע בעצמו, ועליו לשלם על כך. עד מדינה שמוכר את החברים שלו ומכניס אותם לבית סוהר ומפריד את הילדים מההורים שלהם דינו דין מוות". 
 
על מעצרו בשנת 2016, בטענה כי תקף מינית מטופלת במסיבת השחרור שלו מבית החולים תל-השומר, אמר: "לא היה שום אונס. הייתה נשיקה ללא רשות ואני לוקח עליה אחריות. טעיתי וביקשתי באותו הרגע סליחה. המשטרה עשתה מזה 'פיל'. זה נגמר בחדרי חדרים מראש, אך חיפשו לעשות כותרות. יצרו פערים מאד גדולים בין התדמית שלי למי שאני באמת".