מחווה מרגשת: מטוס של חברת התעופה הישראלית ישראייר המריא הבוקר (רביעי) לכיוון אוסטריה כשעליו מתנוססים דגלי ישראל ואוסטריה לצד הכיתובים: "עתיד, שלום, שותפות". זאת, כמחווה לקנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ, שהניף את דגל ישראל על גג לשכתו לצד דגל אוסטריה כאות תמיכה בישראל במסגרת מבצע "שומר החומות". 

המטוס המריא הבוקר לטיסת חילוץ לווינה וממנה, ועליו נוסעים שטיסותיהם בוטלו ע"י חברות תעופה זרות לאור המצב הביטחוני. מדובר בטיסה מספר 293 שהמריאה הבוקר לווינה, וצפויה להמריא מווינה חזרה לישראל בשעה 12:45 שעון אוסטריה.

מטוס ישראייר עם דגל אוסטריה (צילום: יוסי בלזר)מטוס ישראייר עם דגל אוסטריה (צילום: יוסי בלזר)

מטוס ישראייר עם דגל אוסטריה (צילום: יוסי בלזר)מטוס ישראייר עם דגל אוסטריה (צילום: יוסי בלזר)

כזכור, שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, ביטל את ביקורו המתוכנן באוסטריה עקב הנפת דגלי ישראל במשרדי הקנצלר שבאוסטריה, כחלק ממפגן סולידריות כלפי ישראל, לנוכח שיגורי הרקטות מרצועת עזה. 

לאחר הנפת הדגל, כתב קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ: "יש לגנות את הטרוריסטים שתוקפים את ישראל במלוא העוצמה!", והוסיף כי "אוסטריה עומדת לצד ישראל".

שגרירת אוסטריה בישראל, האנה ליקו, התייחסה גם היא לאירועים, וכתבה: "כסימן לסולידריות עם ישראל, דגלה הוצב על גג משרד הקנצלר". גם שר החוץ האוסטרי הביע תמיכתו בפומבי וכתב: "לנוכח התקפות הרקטות הבלתי פוסקות על ישראל, אנו עומדים לצדם של שותפנו בישראל".