פרקליט המדינה שי ניצן צפוי להיפגש מחר (חמישי) עם סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בניסיון להגיע להסדר, לקראת הדיון שנקבע לשבוע הבא בבית המשפט העליון, בערעורו של אולמרט על הרשעתו ועל גזר דינו בפרשת טלנסקי. הסנגורים יבקשו לאחד את עונש שמונה חודשי המאסר שנגזרו עליו בפרשה, יחד עם המאסר בן השנה וחצי שנגזר עליו בפרשת הולילנד.לפני כשבועיים קיבלו שופטי בית המשפט העליון חלקית את הערעור של ראש הממשלה לשעבר בפרשת הולילנד. הוא זוכה מאחד מסעיפי השוחד בהן הורשע, אך השופטים השאירו על כנה את ההרשעה בסעיף נוסף של נטילת שוחד מעד המדינה המנוח שמואל דכנר. עונשו קוצר משש שנות מאסר לשנתיים וחצי. 
 
בשבוע הבא אמור לדון הרכב של חמישה שופטים בערעור שהגיש על הרשעתו בפרשת טלנסקי, במסגרתה הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמרמה והפרת אמונים ונידון לשמונה חודשי מאסר. בתחילת השבוע הגישו סנגוריו עיקרי טיעון לקראת הדיון, שם טענו בין היתר כי בית המשפט המחוזי חרג מסמכותו, כאשר דן בתיק בכללותו ולא רק בהקלטות שסיפקה שולה זקן. עוד נטען כי כי חלק מהשיחות נערכו, נמחקו וכי קיימות שיחות שהמועד בו בוצעו לפי המכשיר הוא בבירור שונה מהמועד בו בוצעו בפועל - דבר המעיד על מניפולציה.  
 

במקביל, פנו עורכי הדין לפרקליט המדינה, שי ניצן, וביקשו לקיים פגישה לקראת הדיון. היום התקבלה תגובתו של ניצן ומחר ינסו הצדדים להגיע לעונש מוסכם לראש הממשלה לשעבר בגין כל הפרשות וייסגר תיק החקירה נגדו שעוסק בהקלטות זקן. בפרקליטות המדינה סירבו לאשר את הפרטים.