העבריין צחי ברקוביץ', המזוהה עם ארגון הפשע של משפחת לביא מרחובות, "ניהל" לפי החשד, בהיותו מחוץ לכותלי הכלא, שני אגפים בבתי הסוהר "אלה" ו"אשל" בדרום הארץ, כך עולה מהאזנות שביצעו חוקרי ימ"ר מרכז לגורמי פשיעה בשבועות האחרונים. במשטרה חושדים כי הוא החזיק בשליטה מוחלטת באסירים המזוהים עם ארגון הפשיעה שבו הוא חבר, תוך שדרש מהם לתקוף אסירים חדשים, וכאלה שריצו את מאסרם בתא שבו שכנו חברי ארגונו. מלבד זאת, נעצרו גם שבעה אסירים המרצים עונשי מאסר בבתי הכלא הללו בחשד לקשירת קשר לביצוע עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות. 

באחד האירועים שהתרחש לפני שלושה חודשים, כך לפי הערכת המשטרה, הנחה ברקוביץ' את האסיר איב חטואל מבאר שבע, המרצה עונש מאסר בכלא "אשל", לפגוע באסיר אחר בחצר האגף בבית הסוהר. בעקבות ריבוי המקרים שאירעו לאחרונה מעריכים במשטרה כי ברקוביץ' הנחה את האסירים, ולכן בוצע, כאמור, מעצרו שהוארך בהמשך על ידי בית המשפט.

תא בבית סוהר. לפי החשד ברקוביץ' ביקש מאסירים לתקוף את שותפיהם לתא. צילום: ארכיוןתא בבית סוהר. לפי החשד ברקוביץ' ביקש מאסירים לתקוף את שותפיהם לתא. צילום: ארכיון

עורכת הדין אתנה אדרי מסרה בתגובה: "למרשי אין יד ולא רגל לחשדות המיוחסים לו, המשטרה מנסה לייצר פרשייה רבת משתתפים על מנת לתת נפח לתיק שלטעמי מושתת כולו על פרשנות שהחליטו לתת להאזנות סתר".