בנצי גופשטיין, ראש ארגון הימין להב"ה, יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין הסתה לאלימות, לגזענות ולטרור – כך עולה מהודעת הפרקליטות היום (שלישי) לבאי כוחו. גופשטיין חשוד כי הביע דברי תמיכה במעשיו של ברוך גולדשטיין וכי כינה את הר הבית "סרטן" וקרא "להוריד אותו". עוד הוא נחשד שקרא לפגוע בערבים ממניע גזעני.

ההחלטה התקבלה בפרקליטות מחוז ירושלים ובאישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. על פי החשד, בסיומה של חתונה שנערכה לאחרונה במודיעין עילית, נטל גופשטיין את המיקרופון ושר שיר המשבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה" וכן אמר "מוחמד מת, מוחמד מת".

יעמוד לדין? גופשטיין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90יעמוד לדין? גופשטיין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 
במקרה אחר, באתר האינטרנט של ערוץ 7 פורסם תיעוד של גופשטיין אומר בעצרת לזכרו של מאיר כהנא: "האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום.... אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".
בראיון שפורסם בחדשות 2 אמר גופשטיין כך: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב: מה הוא היה עושה, השיב גופשטיין כי "הוא היה מחפש את בית החולים הקרוב נראה לי".

בראיון אחר לאברי גלעד בערוץ 2 נשאל גופשטיין מה ארגון להב"ה עושה במקרה שבחורה מתאהבת בערבי ורוצה לחיות איתו. עוד נשאל גופשטיין לגבי אלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות, והוא השיב כך: "לא חסר ערבים ללכת להרביץ להם מכות. אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות כן. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו". 

גופשטיין בהפגנה של ארגון להב"ה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90גופשטיין בהפגנה של ארגון להב"ה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בסרטון שפורסם באתר האינטרנט "ערוץ 7" התייחס גופשטיין למקרה מאוגוסט 2012 במהלכו תקפו מספר צעירים ממוצא יהודי שלושה נערים ממוצא ערבי בכיכר ציון בירושלים, מתוך מניע גזעני. אחד מקורבנות התקיפה נפצע באורח קשה. בסרטון אמר גופשטיין כך: "המשטרה והתקשורת עושים פה לינץ' לנערים יהודיים שאני לא יודע בדיוק מה קרה, אבל להערכתי מה שקורה יום יום, נערות יהודיות נתקפות על ידי ערבים ואין להם למי לפנות, הם פונים למשטרה, המשטרה לא מתייחסת". 
"כנראה שכאן הנערים הרימו את הכבוד היהודי מהרצפה ועשו את מה שהמשטרה הייתה צריכה לעשות, עשו דין בפורעים הערביים שהטרידו את הבנות היהודיות. חבל שהם נותנים את זה לבחורים לעשות ושלא המשטרה מטפלת בזה. בחור ערבי שרוצה למצוא בחורה שיחפש בכפר שלו, שלא יבוא אלינו לירושלים, שלא בקניון. שיחפש את זה אצלם בכפר ויטריד אותם. בנות יהודיות הן לא הפקר". 
במקרה אחר, לאחר הצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, הנחה גופשטיין אדם אחר למחוק תכנים שפרסם אחד החשודים בהצתה ברשת הפייסבוק, וזאת על מנת למנוע או להכשיל הליך שיפוטי, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת.

בנצי גופשטיין אמר בתגובה: "שוב התברר שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות עובדים עבור הרפורמים ומושפעים מהלחץ, שנים רבות סברו בפרקליטות שאין במעשיי עבירה אך לפתע כאשר הרפורמים עתרו בפרקליטות נעמדו לדום. אמשיך להיאבק בהתבוללות ועל הפרקליטות לדעת כי מאבק למען בנות זה לא גזענות. חופש ביטוי צריך להיות גם לאנשי ימין".
 
עו"ד איתמר בן גביר המייצג את גופשטיין מסר: "אני מעריך שכפי שמרשי זוכה אין ספור פעמים גם הפעם אם הפרקליטות תגיש כתב אישום התוצאה תהיה זיכוי. יש לנו עשרות דוגמאות של ערבים ואנשי שמאל שהתבטאו בצורה חריפה יותר מגופשטיין אך בפרקליטות סגרו את התיק. יש להצטער ששמעתי על השימוע מכלי התקשורת ולא נמסרה לי הודעה מסודרת. הפרקליטות מוכיחה שוב שהיא מתנהלת בצורה פופוליסטית תקשורתית ובעקבות לחץ של ארגוני הרפורמים".