כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) בגין עבירות תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. כתב האישום, שהוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לבית משפט השלום בפתח תקווה מתייחס לאירוע שהתרחש טרם בחירתו של חזן לכנסת, כשעיריית אריאל הטילה עיקול על חשבון הבנק של אמו עקב קיומו של חוב.  
 
לפי כתב האישום, באוקטובר 2014, לאחר שנודע לח"כ חזן על העיקול שהוטל, הוא הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים במטרה להבין מי אחראי לו. משהבין כי מנכ"ל העירייה הורה על הטלתו, המתין להגעתו של המנכ"ל ואז צעק עליו וגידף אותו. בהמשך, נצמד חזן אל המנכ"ל ודחף אותו בחוזקה באמצעות ידיו עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה.

איים: "לא תשב עוד בכיסא"

המנכ"ל נכנס לחדר הישיבות ואילו חזן נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר "אף אחד לא יוצא מפה". בחדר הישיבות המשיך חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום. לאחר מכן התפרץ חזן ללשכת ראש העיר מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר. ראש העיר הורה לחזן לעזוב את לשכתו, אולם חזן סירב תוך שהוא מאיים כי "יטפל" בראש העיר, וכי ידאג שהאחרון לא "ישב עוד בכיסא". 

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, ולאחר שנדחו טענותיו של חבר הכנסת חזן בשימוע שנערך לו. התיק נחקר על ידי משטרת ישראל ומטופל בידי עו"ד ריקי גולדברג סגל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי). 

ח"כ אורן חזן הגיב לציוץ של עמית סגל בנושא כתב האישום נגדו ואמר: "אם זה מה שאפילו עמית סגל כותב, אז באמת שלי אין צורך להגיב".

צילום: אבשלום ששוני


אורן חזן מסר בתגובה למעריב:
 "לי אין מה להסתיר. אצלי הכל שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כח"כ ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך שכמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה. זוהי רדיפה פוליטית נגדי".