שופטי בית הדין המשמעתי החליטו היום (רביעי) פה אחד להדיח את השופטת רונית פוזננסקי-כץ בעקבות פרשת המסרונים, זאת לאחר שהורשעה על פי הודאתה, ממנה עולה כי היא ונציג התביעה מטעם הרשות לניירות ערך בתיק 4,000, עו"ד שחם-שביט, ניהלו תכתובת בה שוחחו על הארכות המעצרים של החשודים.בגזר הדין נכתב: "רואים אנו חשיבות בהצבת רף גבוה להתנהגות הולמת של שופטים. המסר שאמור לצאת מבית הדין המשמעתי לכל שופטי ישראל הוא שהפרה של דיני המשמעת תיתקל בתגובה חריפה, אפשר אפילו חריפה במיוחד. זאת, נוכח התפקיד המרכזי והחשוב שממלאים השופטות והשופטים בדמוקרטיה הישראלית ועל מנת לשמר את אמון הציבור ברשות השופטת, ואף להגבירו. משהחברה הטילה עלינו השופטים להכריע בגורלם של אחרים לשבט או לחסד, נגזר עלינו להחמיר עם עצמנו ועם אלה שהם בשר מבשרנו".הרכב בית הדין המשמעתי, בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, קבע לפני כשלושה חודשים כי פוזננסקי-כץ ביצעה מעשה שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, וכי מדובר בעבירת משמעת לחוק בתי המשפט ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים.על פי העובדות בהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה בהליך שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך.
במסגרת ההתכתבות בין השניים, כתב לה, בין היתר, שביט: "...הבשורות הנחמדות הן שאור ועמיקם ישוחררו מחר בתנאים, תראי מופתעת". השופטת רונית פוזננסקי כץ השיבה: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת".

עוה"ד השיב: "סטלה ואיריס נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו שלושה, את בהחלט, אבל בהחלט, יכולה לתת יומיים". השופטת פוזננסקי-כץ ענתה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להראות ממש ממש מופתעת. אז המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות". עו"ד שחם-שביט ענה אז: "זה עלה לי בדם, כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".