הכתובת מסתבר היתה על הקיר. כשנה לאחר שהורשע על סמך הודאתו בתקיפתה של עליזה שפק, ובית המשפט השית עליו עונש של שישה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים, הגיע שלשום בערב בעלה ממנו חיה בנפרד יצחק שפק, לביתה ברחוב עמק חיים בנתניה, ובנסיבות שטרם הובררו דקר אותה בכל חלקי גופה וגרם למותה. שפק נמלט מהדירה אולם אתמול בשעות הצהריים המוקדמות הצליחה המשטרה לשים את ידיה עליו לאחר שאיתרה אותו בתוך שעות ארוכות של חיפושים כשהוא מסתתר במנהרה צדדית מתחת לגשר באזור מושב אביחיל שבשרון.
נציין כי באותה החלטה של שופט בית משפט השלום בנתניה עמית פרייז, לקבל את הבקשה המשותפת שהגישו התובעת בתיק עו"ד תמרה ולדמן מימון ושירותי הרווחה אשר צידדו בניסיון של בני הזוג לייצב את ביתם מחדש לאחר שפנו לטיפול זוגי, הוא הבהיר כי בחר בענישה מקלה. "נוכח נימוקי הצדדים, הסדר הטיעון הינו סביר ועל כן הריני לאמצו. בד בבד יובהר שמדובר בעתירה מקלה יחסית בתחום הסביר, וזאת בשים לב לפגיעה שגרם הנאשם למתלוננת. בנסיבות אלה, לא סברתי כי יש מקום להקל עם הנאשם באופן יחסי במרכיבי הענישה צופי פני עתיד שהוסכמו בין הצדדים".

נציין כי שפק, הודה בתקיפתה של פרודתו בשני מקרים עת שלח אגרוף לפניה במהלך ויכוח שנתגלע ביניהם. למרות זאת בבית המשפט ובחקירתו ביקש את סליחה של רעייתו לשעבר וציין כי הוא מצטער.
כזכור, עליזה, כבת 50, נמצאה אמש ללא רוח חיים בדירתה, כשהיא דקורה בכל חלקי גופה. צוות מד"א שהגיע למקום ביצע בה פעולות החייאה שבסיומן נאלץ לקבוע את מותה. מחקירה ראשונית עלה החשד כי היא נרצחה על ידי שפק, בן 54 מנתניה. לאחר האירוע פתחה המשטרה במצוד אחריו.
מהחקירה עד כה עולה כי שפק, הגיע לבית פרודתו ברחוב עמק חפר בנתניה, שם היא מתגוררת עם שתיים מבנותיהם. הוא ניצל את העובדה שהבנות לא היו בבית, עלה אליו ושם, בנסיבות שטרם הובררו, תקף אותה באכזריות ודקר אותה בכל חלקי גופה, עד שנפחה את נשמתה.
מיד לאחר מכן, הוא עלה לקומה הראשונה, שם מתגורר בעל הנכס אותו שכרה הנרצח והשאיר אצלו הודעה קצרה: תמסור לילדים שאני אוהב אותם. במקביל, התקבלה הודעה במוקד 100 מאדם שבדיעבד התברר שהוא חברו של שפק, שטען שהאחרון יצר עמו קשר ואמר לו שרצח את גרושתו.