בעזה מדווחים כי לפחות חמישה פלסטינים נהרגו ואחרים נפצעו היום (שישי) כתוצאה מפגיעת חבילות סיוע שארצות הברית הצניחה מהאוויר אל הקרקע. על פי הדיווח חלק מן המצנחים לא נפתחו כמו שצריך, מה שגרם לחבילות ליפול במהירות אל האדמה.

ביידן והאג'נדה הפרו-פלסטינית: האמת מאחורי הקמת הנמל הימי בעזה
בקרוב: כך תשלחו ותקבלו הודעות מאפליקציות אחרות דרך וואטסאפ

במהלך השבוע האחרון הצניח צבא ארצות הברית בתיאום עם צרפת, מצרים וירדן יותר מ-70,000 ארוחות לאזרחי ברצועה שנמצאים בצפון עזה.

הבוקר דווח כי מפקד פיקוד דרום, אלוף ירון פינקלמן, הציג ביום שלישי לראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, את ממצאי התחקיר הפיקודי אודות רצף האירועים שהתרחשו במבצע ההומניטרי להכנסת שיירות אספקה לצפון רצועת עזה בליל ה-29 בפברואר ("אסון המשאית").

מהתחקיר הפיקודי עולה כי כוחות צה"ל לא ירו אל עבר השיירה ההומניטרית עצמה, אלא לעבר מספר חשודים אשר התקרבו לכוחות הסמוכים ואשר היוו עליהם איום. 

התחקיר הפיקודי מעלה כי בזמן נסיעת המשאיות לעבר מוקדי החלוקה, התפתחה סביבן התקהלות אלימה של כ-12,000 תושבים עזתים, שבזזו את הציוד שהובילו. תוך כדי אירועי הביזה נצפו אירועים של פגיעה משמעותית באזרחים מדוחק ומדריסת משאיות. בנוסף, במהלך ההתקהלות, התקרבו עשרות תושבים עזתים עד למרחק מטרים ספורים מכוחות צה"ל והיוו בכך איום ממשי על הכוח בנקודה. בשלב זה, הכוחות ביצעו ירי מדויק להרחקה לעבר מספר חשודים. עם המשך התקרבות החשודים, ביצעו הכוחות ירי להסרת איום.

מצה"ל נמסר כי "האירוע ימשיך להיות מתוחקר על ידי מנגנון הבירור המטכ"לי - גוף בדיקה עצמאי האמון על בדיקת אירועים חריגים שהתרחשו תוך כדי הלחימה שיבחן את הממצאים והתחקיר באופן עצמאי ויגבש את ממצאיו ביחס לאירוע. צה"ל מייחס חשיבות רבה למאמץ ההומניטרי ועושה מאמצים רבים כדי לאפשר העברת סיוע הומניטרי לרצועה ולשיפור המנגנונים הקיימים".