ויכוח בצמרת: על אף דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו ששב ואומר כי יעשה את כל המאמצים להשיב את גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין, נשמע היום (שני) שר הביטחון אביגדור ליברמן קצת אחרת. בחדשות 10 פרסמו דברים שאמר היום ליברמן בשיחות סגורות במהלך סיור בדרום לפיהם הוא מתנגד לכל משא ומתן בנושא עם חמאס. "גופות החיילים לא יוחזרו, אני לא רואה את זה קורה. התנגדתי בעבר גם לעסקת שליט ואני לא מתכוון לעשות עסקה בעתיד עם חמאס".

יש לציין שבזמן שליברמן מביע את התנגדותו הנחרצת לעסקה עם חמאס להחזרת גופות החיילים, ראש הממשלה נתניהו ממשיך במלוא המרץ להבטיח, גם דרך מקורביו, למשפחות שהבנים יחזרו, אולי אפילו בקרוב. שיחות אלו, מתבצעות על פי גורמים, כמעט מדי יום. לפני כחודשיים נתניהו דיבר בנושא ואמר: "המשימה הזאת עומדת לנגד עיני. אינני מרפה ממנה, נשלים אותה גם אם הדבר ייקח זמן".
 
אורון שאול והדר גולדין. צילום: דובר צה"לאורון שאול והדר גולדין. צילום: דובר צה"ל

 

"אמירה מבישה"


משפחת גולדין הגיבה בחריפות לפרסום: "לשר ביטחון שמחליט לוותר ביודעין על החזרת חיילים משדה הקרב אין שום תוקף מוסרי להמשיך ולכהן כשר ביטחון בישראל. אנו קוראים לראש הממשלה להבהיר לשר הביטחון ולציבור הישראלי את עמדת הממשלה ביחס להחזרתם של הדר ואורון חזרה הביתה".

ח''כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) מסר בתגובה לפרסום: "האמירה של ליברמן שאינו מתכוון להחזיר את הדר גולדין ואורון שאול היא אמירה מבישה שמאיימת למחוק את הקוד האתי של צה״ל. אורון שאול והדר גולדין הם חיילים אמיצים שנפלו בקרב על הגנת מדינת ישראל. ליברמן בדבריו מפר את הקוד המוסרי של החזרת חיילים משדה הקרב. מי שלא יודע להחזיר את החיילים משדה הקרב - לא יהיה לו גם תוקף מוסרי לשלוח אותם לחזית. אני קורא לשר ליברמן לחזור בו מדבריו".
 
מלשכתו של ליברמן נמסר: "בניגוד לפרסום בערוץ 10, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לא התייחס היום או בימים האחרונים לנושא החזרת החיילים שאול אורון והדר גולדין. השר ליברמן התנגד מאז ומתמיד לעסקאות שבויים מסוג אלו שנעשו עד היום. כזכור, השר ליברמן הצביע גם נגד עסקת שליט והוא סבור שאסור שמישהו יחשוב שהטרור משתלם".