שלושה נרצחים ישראלים בפיגוע טרור קשה הבוקר (שלישי) סמוך להתנחלות הר אדר שבהרי ירושלים. על פי החשד מחבל שהגיע במסגרת כניסה של פועלים לשער האחורי של היישוב, החשיד כוח משולב של לוחמי מג"ב ומאבטחים שהיה בעמדת הבידוק. ברגע שהתקרבו לעברו הוא שלף נשק מתוך הז'קט שלו ופתח בירי לעברם, תוך שהוא גורם למותם של שני מאבטחים ולוחם מג"ב. בנוסף הרבש"צ של היישוב נפצע באורח קשה. לוחם ולוחמת מג"ב שהיו במקום הגיבו בירי והצליחו לנטרל את המחבל.


הישראלי שנפצע פונה אל בית החולים הדסה עין כרם. "גבר בשנות ה-30 לחייו שהגיע אלינו עם פציעות ירי מצבו יציב והוא ככל הנראה יועבר לחדר ניתוח. הוא כרגע לא נראה בסכנת חיים. סובל מפגיעות ירי משמעותיות", מסר סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם. המפגע הוא תושב הכפר בית סוריכ הסמוך, בן 37, נשוי עם ארבעה ילדים. הוא נשא רישיון תעסוקה בתוך קו התפר בתוקף עד דצמבר. חמאס בירך על הפיגוע, כשאמר כי מדובר ב"פרק חדש באינתיפאדת אל-קודס". כוחות צה"ל ומג"ב מבצעים כתר על מרחב בידו בו נמצא הכפר סוריכ ממנו יצא המחבל.
כוחות ההצלה באזור הפיגוע בהר אדר. צילום: מד"א

 
הפיגוע בכניסה להר אדר. צילום: דוברות זק"א


האקדח בו השתמש המחבל. צילום: דוברות זק"א

   
אמבולנסים באזור הפיגוע בהר אדר. צילום: מד"א

 
אייל תושב הר אדר שביתו ממש סמוך לאזור האירוע סיפר לכאן ב' על שאירע: "האמת שבבוקר, שמעתי ירי קל ואז צרור. אמרתי לחתן שלי שזה משהו מוזר והוא אמר שזה בוודאות ירי. הייתי כבר בדרך למשרד ובדרך שמעתי את האירוע שהתפתח וחזרתי ליישוב חזרה כי יש לי בת ביישוב והיא הייתה קצת בלחץ. אני גר בהר אדר 12 שנה זה יישוב מדהים ויש לנו מערכת יחסים מצוינת עם הפועלים ביישוב, יש יחסי שכנות מצוינים איתם. לא יודע מי זה הייצור הזה שהגיע והפר את כל השלווה  הזאת.  הם כמו בני בית פה, אנשים חיוביים. זה אחד היישובים המדהימים והמיוחדים שיש". מהיישוב נמסר כי מוסדות החינוך נשארים פתוחים והחיים ממשיכים כסדרם.
 
דובר מד"א, זכי הלר: "פרמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 3 גברים בשנות העשרים והשלושים הנפגע הרביעי גבר כבן 32 פונה במצב קשה לבית חולים הדסה עין כרם. פרמדיק מד"א ניר בוזגלו סיפר:"כשהגענו למקום ראינו ארבעה גברים בשנות העשרים והשלושים שנפצעו מירי בפלג גופם העליון , ביצענו במהירות מיון ראשוני, פצוע אחד גבר כבן 32 היה בהכרה מלאה וסבל מפצעי ירי בבטנו, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה. שלושת הגברים הנוספים היו מחוסרי הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".

דב בקשט מפקד זק"א קרית יערים בזירת הפיגוע: "מדובר בפיגוע קשה מאוד מחבל שפתח בירי מקרוב על ארבעה ישראלים. התוצאה קשה מאוד יש לנו בשטח שלושה ישראלים הרוגים ואת גופת המחבל. לצוות של זק"א בזירה יש 3 אמבולנסים שיפנו את הנרצחים הי"ד וצוות שיטפל באיסוף הממצאים". והוסיף "אני גר בקרית יערים, צמוד אלינו ולהר הדר זה אבו גוש אנחנו חיים בשכנות טובה ואין לנו בעיות. מקווה שלא יהיו בעתיד".

 
  


מדובר בפיגוע הקשה ביותר מאז הרצח של משפחת סלומון ביישוב חלמיש. בפיגוע שהתרחש לפני כחודשיים נרצחו יוסי סולומון בן ה-70, חיה בתו בת ה-46 ובנו אלעד בן ה-36, לאחר שמחבל בן 20 בשם עמר אלעבד מכפר כובר הסמוך חדר לביתם ודקר אותם. אם המשפחה טובה, בת ה-68, נפצעה באירוע באורח בינוני עד קשה. כזכור, בתחילת החודש שעבר נפצע באורח אנוש ניב נחמיה בפיגוע בהתרחש בסניף שופרסל ברחוב הסנהדרין שביבנה. המפגע,  אסמעיל אבו עראן, תושב יטא בן 19 שנכנס לישראל באופן בלתי חוקי, נעצר במקום על ידי המשטרה וכוחות צה"ל, שביצעו לאחר מכן פשיטה על ביתו.