עובדים ברשות המעברים במשרד הביטחון ביחד עם מנהלת התיאום והקישור לעזה, תפסו במעבר ארז מאות חבילות עם מוצרים אסורים, שהוזמנו באינטרנט ועל-פי החשד יועדו לגורמי טרור ברצועת עזה. במעבר ארז עוברים מידי יום מאות רבות של חבילות דואר  בדרכן לעזה.  כל חבילת דואר שעוברת מישראל לעזה עוברת בדיקה ביטחונית. 

בשבועות האחרונים זיהו גורמי הביטחון במעבר, כי גורמים שונים ברצועת עזה מנצלים לכאורה אתרי קניות מקוונים, וביניהם אתר הקניות הבינלאומי עלי אקספרס,  כדי להבריח מוצרים אסורים לעזה במסווה של חבילות תמימות כביכול.

אנשי חמאס בעזה. צילום: עבד ראחים חטיב, פלאש 90

בין המוצרים שנתפסו במעבר רק בחודש אוקטובר: רחפנים, טלסקופים, משקפות, צייני לייזר, גלאי מתכות, מכשירי קשר, אמצעי הסוואה, מנועים זעירים, אמצעי ראיית לילה, מצלמות מיוחדות, מכשירי קשר, חלקים לנשק, סכינים ועוד. אמצעים אלה מוגדרים על ידי מערכת הביטחון כ"דו-שימושיים, שיכולים לשמש למטרות אזרחיות, אך גם לפעילות חבלנית".במשרד הביטחון ציינו שעל פי החשד, באמצעות חלק מהאמצעים שנתפסו ניתן היה אף להרכיב כלי נשק מאולתרים. מוצרים נוספים שהתגלו באחרונה בחבילות מאתר הקניות הפופולרי: לוחות אם ומעגלים אלקטרוניים, מנועים זעירים, ממירי מתח, מד רוח, מד זרם, מכשיר חיתוך כבל אופטי, מכשיר הגדלה אופטי, מקדח חשמלי זעיר, פנסי ראש מקצועיים, מייצב מתח, ספקי מתח ומחברים אופטיים.