השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע הערב (שלישי) כי שכר שוטרות ושוטרי מג"ב יהיה זהה לשכר לוחמי החוד בצה"ל (לוחמים המהווים חלק מהכוחות המתמרנים, אשר נלחמים בשטח אויב ולכן מסכנים את חייהם). הודעתו של ארדן מגיעה לאחר שהרמטכ"ל גדי איזנקוט החריג את התנאים של שוטרי מג"ב מלוחמי החוד של צה"ל.


את הדברים הציג ארדן במהלך טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה שהתקיים בכפר המכבייה, בו גם השתתפו הוריה של לוחמת המג"ב הדר כהן ז"ל. במהלך נאומו ציין השר: "לתדהמתי ולצערי הרב, הצבא ומשרד הביטחון עשו טעות מוסרית קשה ביותר, כאשר יזמו תכנית חשובה לשיפור תנאי החיילים הקרביים והעלו משמעותית את שכרם ובמיוחד את מי שצה"ל כינה "לוחמי החוד" - גולני וגבעתי, שריון ותותחנים. ומי לא נכלל ביחידות החוד שזוכות לתנאים המשופרים החדשים? נכון. לוחמי מג"ב".

השר ארדן. צילום ארכיון: מרק ישראל סלם


"זה החוב שלי כלפיהם, הם ראויים לכך"

עוד הוסיף ארדן:" אני שואל אתכם חברותיי וחבריי- יש כיום יותר חוד ממג"ב? הדס מלכא ז"ל לא נלחמה בחוד? הדר כהן ז"ל אינה בחוד? אין יותר חוד ממג"ב. אני מודיע כאן הערב - החלטתי, בלי טובות ממשרד הביטחון, לממן מתקציב משרדי את תוספת החוד של כלל לוחמי מג"ב גם המשרתים בצה"ל וגם המשרתים במשטרה. הם יקבלו את התוספת בדיוק מהיום שבו חיילי צה"ל החלו כבר לקבל אותה. זה מה שהם ראויים לו וזה החוב שלי כלפיהם- ועוד הרבה מעבר לכך".

במהלך הטקס השר ארדן התייחס בנאומו לעלייה בגיוס למשמר הגבול: "אתם בוודאי כבר מבינים איזו אחריות ואיזה סיכון נוטלים על עצמם שוטרות ושוטרי מג"ב. אני אישית חשתי גאווה אדירה, כשפורסם הנתון, שמג"ב, שזו בעצם המשטרה, הפך להיות החייל המבוקש ביותר מכל החיילות הקרביים בצה"ל-איזה נוער מופלא יש לנו".