עיתון אלחליג' מאיחוד האמירויות דיווח הבוקר (חמישי), כי אחד משלושת הטילים ששוגרו לעבר מטוסי הקרב הישראליים שחדרו למרחב האווירי הסורי, ביום שבת האחרון, הועבר על ידי סוכני מוסד לצד הישראלי של הגולן.  בדיווח נאמר, כי שלושה טילים שוגרו על ידי המשטר הסורי ביום שבת לפנות בוקר, ה-10 בפברואר. אחד מהם נפל בירדן והשני בלבנון. כוחות הביטחון הירדניים מסרו, כי הטיל שנפל בצפון הממלכה, מדגם 'sam 5' לא גרם לנפגעים או לנזק. השני נפל בדרום לבנון.על פי הדיווח, הטיל השלישי שנפל בשטח הסורי של הגולן, בין העיירות עין-תינה וקוצייבה, משם הועבר לצד הישראלי על ידי סוכנים שהעבירו אותו מאתר נפילתו בסוריה לצד הישראלי של הגולן. עוד נמסר כי הטיל שהגיע לישראל מסוג SAM 5, הועבר באמצעות סוכנים שהושתלו מבעוד מועד על ידי המוסד בסוריה, כדי לעקוב אחר דאעש, ג'בהת א-נוסרה והמשטר הסורי וכן לוודא שהמליציות האיראניות לא יתקרבו לאזור הגולן. 
התרסקות מטוס ה-F-16 בהרדוף


גבול סוריה ישראל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90גבול סוריה ישראל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתוך כך, גורמים באיראן הכחישו מעורבות של מדינתם באירוע הפלת מטוס ה-F16 הישראלי, בסוף השבוע האחרון. הם האשימו את ישראל בכך שגרמה ל"חוסר יציבות" וגם "פגעה בביטחון והפרה את השקט באזור". דובר משרד החוץ האיראני, בהאם קוסמי, הגיב לטענות והסביר כי ""הישות הציונית הכובשת והתוקפנית היא זו שגרמה לחוסר יציבות, ופגעה בשקט ובביטחון באזור".

קוסמי ציין: "אנחנו מכחישים כל קשר של איראן להפלת מטוס הקרב הישראלי, ומדגישים כי זכותה של ממשלת סוריה להגן על ריבונותה ועל אדמותיה, מול כל תוקפנות".