האם ישראל לקראת מלחמה? האלוף במילואים עמוס ידלין התייחס הבוקר (שלישי) ב-103FM למצב הנפיץ מול איראן וחמאס על רקע התקיפה שיוחסה לישראל בבסיס האיראני: "חודש מאי הוא אכן חודש נפיץ. חלקנו עוד זוכרים את יום העצמאות ה-19 למדינת ישראל ששידר עוצמה גדולה עד שרבין קיבל הודעה שהמצרים נכנסו לסיני וגילינו כיצד גיבורים גדולים מצאו את עצמם בצרה צרורה. עלינו להסתכל על הזירה הצפונית, הזירה הסורית ולמערב - לכיוון איראן. שני הדברים הללו לפנינו והם מאוד משמעותיים. מדובר בדברים שעוסקים בביטחון הלאומי שלנו, עדיין איננו יודעים מתי האיראנים יחליטו להגיב לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה".

"אנחנו בשלב העימות הישיר בין ישראל לאיראן", הבהיר ידלין. "האיראנים החליטו להגיב אך לא הייתה להם תוכנית על המדף והם עובדים עליה כעת. זה יכול להיות ירי טילים לכיווננו, לתקוף את חיילנו על הגבול מלבנון או מסוריה או פעולה שתתבצע כנגדנו בחו"ל. אמנם קשה יותר לפוצץ שגרירויות לאחר אירועי ה-11 בספטמבר אך עדיין ניתן לפגוע בתיירים ישראלים שנמצאים בכל רחבי הגלובוס".
כשנשאל מה יקרה במידה והנשיא טראמפ יחליט לסגת מהסכם הגרעין עם איראן השיב: "אני לא בטוח שהוא יפרוש עד הסוף מההסכם. אם הפגישה שלו עם קים ג'ונג און תהיה מוצלחת, הסיכוי שהוא יפרוש מההסכם יהיה גבוה יותר. במידה ולא, אני מניח שהנשיא האמריקאי יעדיף להתמקד בזירה אחת ולא להתחיל סכסוך בזירה נוספת, לדעתי זהו לא יהיה רעיון אסטרטגי נכון".

"גם האירופאים עושים מאמץ כביר לשמירת הסכם הגרעין שנחתם עם איראן", הוסיף ידלין, "נשיא צרפת והקנצלרית של גרמניה עלו לרגל לוושינגטון לדון עם טראמפ על הנושא. במידה והנשיא יפרוש מההסכם הכדור יעבור לזירה האיראנית וזה תלוי מאוד בצעדים שהם יבצעו. לאיראנים יהיו שלוש אפשרויות - להישאר נאמנים להסכם בניסיון לבודד את ארצות הברית ולקוות שהסנקציות האמריקאיות כנגדה לא יהיו יעילות, להחליט לצאת מההסכם במקביל ולפעול בכל הכוח להגעה להעשרת אורניום במהרה או לנטוש את אמנת האי הפצת נשק גרעיני ולבנות פצצה גרעינית. בשני המקרים הראשונים הכדור חוזר לארצות הברית ולישראל שיצטרכו להחליט מה לעשות בנידון".

עריכה: איתמר זיגלמן