איש התקשורת יואב לימור טען הבוקר (חמישי) בתוכנית "הקבינט", המשודרת ברדיו 103fm כי רוסיה העבירה מסרים לישראל, לפיהם עליה להימנע מפעולות צבאיות על אדמת סוריה במהלך המונדיאל. "הרוסים רוצים שיהיה שקט בעולם כי הם רוצים שנתעסק במונדיאל ולא במלחמות", הסביר לימור.

לדבריו, "הרוסים פנו אלינו ולכל מי שכאן בגזרה וקראו 'תורידו את הלהבות ואל תעשו מלחמה בצפון'. אזכיר שגם צוק איתן החל מיד לאחר המונדיאל הקודם בברזיל. איכשהו מונדיאל ומלחמות הולכים יותר מידי שנים יחד ואני יכול לקוות שהשנה נחרוג מהמנהג הפסול הזה".

מוקדם יותר היום, בצל המתיחות בצפון על רקע ההתבססות האיראנית בסוריה, טען שגריר רוסיה בלבנון, אלכסנדר זסבקין, כי בנסיבות הקיימות יציאת הכוחות האיראנים מסוריה אינה אפשרית.

הבכיר הרוסי הסביר כי עזיבת כוחות איראן וחיזבאללה את המדינה תשרת את גורמי הטרור בה. כמו כן, הוא הצביע על כך שחיסול הטרור בסוריה טרור הושג. בראיון לרדיו "אל נור" הלבנוני הוא הדגיש כי היחסים בין רוסיה לבין כוחות אסד הם כאלה המבוססים על לכידות ושיתוף פעולה.

בתוך כך, השגריר הרוסי בביירות ציין כי הנוכחות האמריקאית בסוריה היא אחת הסיבות העיקריות למורכבויות במדינה, זאת, לדבריו, בשל הגיבוי שנותן הממשל האמריקאי לכוחות דאעש. "כאשר יושג פתרון למשבר בסוריה, הנוכחות האמריקאית תהפוך להיות לא נורמלית במקום, והכוחות של צבא ארה"ב יצטרכו לעזוב את המדינה".