צה"ל הודיע למשפחתו של המחבל שהרג את לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, כי יהרוס את כל ארבע הקומות בבנין בו התגורר, ולא רק שתיים כפי שנקבע בתחילה, כך מסר הערב (רביעי) דובר צה"ל. הודעה על כוונה להרוס שתי קומות במבנה כבר נמסרה למשפחת המחבל לפני כשלושה שבועות. בשבועות האחרונים נערכה ביוזמת צה"ל בדיקה נוספת, בסיומה הוחלט להרוס את הבניין כולו. עוד נמסר מדובר צה"ל, כי "צה״ל ימשיך ויפעל באופן נחוש לסיכול פיגועי טרור ולהרתעת מפגעים פוטנציאליים".


הבניין של משפחת נאג'י הוקם על מגרש שבו כבר נהרס על ידי צה״ל בשנת 1990 בניין אחר של המשפחה, בעקבות פיגוע שביצע אחיו של המחבל. על המשפחה נאסר להקים מחדש את הבניין, וכעת צה״ל החליט לפעול להריסת כל הבניין החדש שהוקם.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הערב בטוויטר להחלטה ןכתב כי "נלחמים בטרור בנחישות! אנו הולכים להרוס מהיסוד את כל בניין 4 הקומות, בו התגורר המחבל המתועב, יימח שמו, שרצח את לוחם צה״ל, סמ״ר רונן לוברסקי ז״ל. ההריסה תבוצע בהקדם. אין פשרות במלחמה בטרור. רק יד ברזל".סמ"ר לוברסקי נהרג במהלך פעילות מבצעית של יחידת דובדבן במחנה הפליטים אל־עמארי, מזרחית לרמאללה. האירוע התרחש במהלך פעילות מבצעית שגרתית, שכללה מעצר של מבוקשים באזור, כאשר המחבל, אסלאם נאג'י, הטיל על ראשו של לוברסקי לוח שיש, ופצע אותו בראשו. לוברסקי פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אך שם כאמור, ולמרות מאמצי הרופאים, נאלצו לקבוע את מותו.