מערכת כיפת ברזל הופעלה הבוקר (חמישי) כתוצאה מזיהוי שגוי, ובצה"ל הדגישו כי לא בוצע ירי לעבר מדינת ישראל מכיוון הרצועה. קדמה לאירוע אזעקת צבע אדום שנשמעה ביישובים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב, זאת במקביל לפעילות ביטחונית יזומה שבה לוקחים חלק כוחות רבים של צה"ל, כולל אלה של המשטרה הצבאית, באזור גדר המערכת, שבעקבותיה נחסמו מספר דרכים באזור הגדר.

צירי הנסיעה של התושבים באזור לא נחסמו כתוצאה מהפעילות. במועצה האזורית אשכול הבהירו כי אין חסימות צירי תנועה במרחב המועצה וכי פעילות חקלאית בכל שטחי המועצה מתבצעת כרגיל.

אתמול נחת בלון תבערה ביער שוקדה שבעוטף עזה, וגרם לתבערה גדולה במקום. כוחות כיבוי והצלה בשיתוף עם צוותי קרן קיימת לישראל שהגיעו למקום השתלטו על השריפה, כשבמקביל לכך, המשטרה דיווחה על בלון חשוד שנתפס בכבלי חשמל בתחום העיר נתיבות.

עשן בשמי נתיבות. צילום: ראובן סגרון/TPS

הפרחת בלוני התבערה המשיכה למרות הניסיונות הישראלים להגיע להסדרה מול ארגון החמאס ברצועת עזה, למרות ההערכה של גורמים דיפלומטים כי ישראל וחמאס הולכים לקראת רגיעה. עם זאת, בדיווח נאמר כי שר הביטחון אביגדור ליברמן העריך שהמבחן להסדרה יהיה ביום שישי הקרוב, וכי רמז כי אם חמאס לא יאותת על רגיעה, הוא יחריף את הצעדים נגד הארגון.שלשום העבירה ישראל שש מכליות סולר, במטרה לספק עוד שעות חשמל לרצועה, שנמצאת במשבר קשה בנוגע למשק האנרגיה. בחמאס אף צופים כי זה לא יהיה המהלך האחרון מצד ישראל בדרך להפסקת אש עם הארגון. על פי דובר התנועה, עבד אל לטיף קאנוע, "אחרי העברת הסולר, יהיו צעדים נוספים, בין אם הרשות הפלסטינים מסכימה או מתנגדת לכך".