חיפושים אינטנסיביים אחר החשוד ברצח באירוע אמש (ג') באזור העיר התחתית בחיפה. כזכור, הרצח התבצע לאחר ריב, כנראה ספונטני, בין שני צעירים בקיוסק בעיר. מאוחר יותר הצטרפו לאירוע בני משפחתם של שני הצעירים, ואז נורתה יריה שגרמה למותו של אדם.

דובר משטרת חוף ערן שקד, אמר הבוקר בגלי צה"ל: "אנחנו כרגע בשלבי חקירה אינטנסיביים, מהרגע של התרחשות האירוע. כוחות משטרה מחפשים אחר החשוד. אנחנו מקווים שנוכל לבשר על תפיסתו בשעות הקרובות".

זיו מלמוד, ראש מחלק פשעים במשטרת חיפה אמר גם כן לגלי צה"ל: "מדובר ברצח בעקבות סכסוך סתמי ומטופש בין ילדים. אנחנו משתמשים בכל האמצעים כדי לאתר את היורה ואני מאמין שהוא יאותר בקרוב. אנחנו ממשיכים בחקירה במטרה לאסוף את מיטב הראיות. לפי מה שאנחנו מבינים, מדובר בסכסוך שהתפרץ באופן ספונטני ואין לו רקע קודם".

זירת האירוע בחיפה. צילום: דוברות איחוד הצלה

האירוע התרחש ברחוב המגינים, פינת שיבת ציון בעיר. סמוך לשעה עשר בלילה נתקבלה הודעה במוקד מד"א ובמשטרת חיפה אודות אירוע ירי בעיר. מפרטים ראשוניים של חקירת הפרשה עלה כי קטטה פרצה באמצע הרחוב בין 3-4 מעורבים, וכי במהלכה בוצע ירי לעבר אדם אשר נפצע כתוצאה מכך באורח אנוש. כמו כן, במקום נמצא לאחר האירוע פצוע באורח בינוני.

הירי התרחש בעקבות קטטה בה היו מעורבים תחילה שני צעירים, כאשר לקטטה הצטרפו בהמשך גם אבותיהם של השניים. עוד עולה כי החשוד ברצח הינו אביו של פצוע אשר נפגע בקטטה והובהל לרמב"ם, וכי האב עצמו נמלט מהמקום. חלק המעורבים באירוע מוכרים למשטרה.

זמן קצר לאחר הירי הגיעו למקום כונני איחוד הצלה וצוותי מד"א מרחב כרמל, אשר ניסו להעניק עזרה לפצועים, אלא שמותו של אחד מהם נקבע במקום לאחר שמת מפצעיו. פראמדיק של מד"א, מוחמד טאבש, סיפר: "ההרוג היה מוטל ברחוב כאשר פצע ירי נמצא בגופו. פציעתו של הנפגע היתה כה אנושה כשבהגיענו הוא נמצא כבר ללא רוח חיים".