איזה מידע מסתירים השוויצרים? חברת התעופה "סוויס אייר" השוויצרית הודיעה היום (רביעי) כי היא משהה את טיסותיה לביירות וממנה עד סוף החודש. מאז ניתוק היחסים בין ארצות הברית ואיראן בעקבות פרשת בני הערובה בשגרירות האמריקנית בטהרן בשנת 1980 שימשה שוויץ כמתווכת בין המדינות, ועל פי דיווחים היא עושה זאת גם כעת, על רקע מלחמת "חרבות ברזל" והמתקפה האיראנית על ישראל שמסתמן כי תזכה לתגובה.

"הכל על השולחן": האפשרויות שעומדות בפני ישראל בתקיפה באיראן
"מי יודע כמה בנות צולמו": מצלמה נסתרת אותרה בשירותים של מוסד אקדמי בתל אביב

בתוך כך הודיעה בלגיה כי היא מיישרת קו עם האיחוד האירופי ותומכת בהטלת סנקציות על "משמרות המהפכה" האיראניים.

אתמול אמר שר החוץ ישראל כ"ץ כי לאחר דיון ההכנה שהתקיים היום באיחוד האירופי לקראת מפגש שרי החוץ של האיחוד, מסתמנת מגמה חיובית של אימוץ סנקציות נגד איראן בעניין פרויקט הטילים, ולראשונה גם הרחבת הסנקציות כלפי ארגוני הפרוקסי של איראן באזור.

בפוסט שהעלה לחשבון ה-X שלו ציין השר כי הוא "יקבע מנגנון לקידום ההכרזה על משמרות המהפכה כארגון טרור", והוסיף כי "אימוץ עקרונות אלה מהווה הישג חסר תקדים לישראל באיחוד האירופי, בהמשך לקמפיין המדיני נגד איראן, אותו אני מוביל בימים אלה יחד עם אנשי משרד החוץ מול האיחוד האירופי ומדינות נוספות".

תיעוד פגיעת הטיל האיראני בבסיס נבטים (צילום :דובר צה"ל)

היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ייק סאליבן הכריז הלילה כי בימים הקרובים יוטלו סנקציות על איראן בעקבות מתקפת הטילים על ישראל.

ג'ייק סאליבן (צילום: רויטרס)
ג'ייק סאליבן (צילום: רויטרס)

לפי סאליבן הסנקציות יוטלו על תוכנית הטילים והכטב"מים של איראן ועל גורמים שמסייעים ל"משמרות המהפכה" ולמשרד ההגנה האיראני.

"אנחנו צופים שבנות בריתנו יצטרפו אלינו עם סנקציות דומות", אמר סאליבן, והוסיף כי ארצות הברית תמשיך לחזק את יכולות ההגנה האווירית שלה כדי לשחוק את יכולות ההתקפה של איראן.