נציב שירות המדינה משה דיין החליט הערב (מוצ"ש) להשעות את פרח לרנר מתפקידה, כמקשרת בין לשכת ראש הממשלה לכנסת, לתקופה של ארבעה חודשים. זאת לאחר שקיבל חוות דעת ביום חמישי מפרקליטות המדינה.

לרנר נחקרה באזהרה ע"י להב 433, בחשד כי היא סייעה לקידום נושאים הקשורים למשרד יחסי הציבור של בעלה. בעקבות ההחלטה, לרנר לא תוכל להשתתף מחר בישיבת הממשלה וכמו כן בארבעת החודשים הקרובים תקבל רק חצי ממשכורתה.

בתחילת החודש, הותר לפרסום כי לרנר היא הבכירה בלשכת ראש הממשלה שנחקרה באזהרה. לרנר בת ה-38, יועצת ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת, נחקרה באזהרה בחשד שקידמה עניינים הקשורים לעסקיו הפרטיים של בעלה, איש יחסי הציבור אבי לרנר וכן ביצעה עבירות מרמה והפרת אמונים.
 
בני הזוג לרנר נחקרו באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. יחידת להב 433 ערכה חיפוש בבתיהם ותפסה מחשבים ומסמכים. חקירת השניים נמשכה כשמונה שעות ובסיומה שוחרר הזוג בערבות, תוך איסור יצירת קשר עם מעורבים נוספים.

פרקליטה של פרח לרנר, עו״ד ד״ר יעקב וינרוט, מסר בתגובה: "השעיה היא בדרך כלל דרך המלך במקרה של חקירה. במקרה הנוכחי יש לנו הרבה מה לומר על ההשעיה, אבל בשלב זה אנו מרכזים את כל המאמצים שלנו בהוצאת האמת לאור, ואין לנו ספק שבתום הבירורים והחקירות פרח לרנר תנוקה מכל חשד".