ראש עירית תל אביב יפו, רון חולדאי, הציע היום (שלישי) לגבש אמנה חברתית בנושא עסקים בשבת. על פי הצעתו, לא תותר הפעלת קניונים בשבת בתמורה לכך שבשבתות תופעל תחבורה ציבורית מוגבלת.
 
חולדאי אמר את הדברים בכנסת, במהלך כינוס של השדולה להתחדשות יהודית בראשות חברי הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) ורחל עזריה (כולנו).

"ההצעה שלי היא לפעול באומץ – לבחון את המצב הקיים ולגבש אמנה חברתית בה נסכים על כך שבשבת לא יתקיים מסחר ואפילו הקניונים יהיו סגורים, אבל מנגד יותרו תחבורה ציבורית ושירות קיוסקים ומרכולים במתכונת שבת", אמר חולדאי. "כך נדאג שיום השבת יהיה באמת יום מנוחה לכולם, המוקדש לבילוי תרבות ופנאי. הדבר עדיף לטעמי מתרבות הקניות שכאמור התפתחה כאן בשבתות".

"היום זו איננה סוגייה 'תל אביבית'"
 

לדבריו "איזון כזה ראוי ונכון והוא משקף בעיני גם את הערכים 'התל אביביים'. אבותיה המייסדים ופרנסיה של תל אביב ידעו לאורך כל הדורות ליצור בה הוויה יהודית-עברית חדשה בתמהיל המתאים עצמו לרוח התקופה".


  רון חולדאי. צילום: מגלן 
ראש העיר ציין כי "לצד התפילות בבתי הכנסת בשבת יוסד 'עונג שבת' של ביאליק. הותרה פתיחת בתי הקפה, התיאטרונים, בתי הקולנוע וגם סופקו שירותי הצל בחוף הים".
 
"היום זו איננה סוגייה 'תל אביבית'", הדגיש חולדאי והוסיף כי "לכן הבשורה צריכה לצאת מפה – מכנסת ישראל- שראוי ונכון שתקיים דיון אמיתי ומעשי לטובת כלל הציבור". 
".