יו"ר יש עתיד יאיר לפיד חילק הבוקר (שלישי) חומרי הסברה בטרמינל 3 בנתב"ג לממריאים לחו"ל, כחלק מהמלחמה בתנועת החרם נגד ישראל. "מול השקרים שמופצים, צריך להגיד את האמת", קרא לפיד לטסים.
 
"ישראל נמצאת תחת מתקפה מתמדת של שקרים והכפשות בכל העולם", אמר לפיד בנתב"ג, "אנחנו משיקים היום קמפיין של הגנה על המדינה ומגייסים את אזרחי המדינה הטובים שטסים לחו"ל. הכנו חוברת קטנה שנכנסת לכיס ובה מספר טיעונים שאפשר לנצח כל טענה. בעצם כל אזרח יהפוך לשגריר ויגן על ישראל בחו"ל. אי אפשר להפקיר את הזירה שבה משמיצים אותנו. הגיע הזמן לענות".
 
בחוברת שהכינו ביש עתיד, תשובות שאמורות לענות לטענות והשקרים שמפיצים ארגונים קיצוניים נגד ישראל בעולם. כדי להגדיל את החשיפה לתשובות הישראליות יופצו החומרים גם ברשתות החברתיות על מנת שיוכלו האזרחים להילחם נגד ה- BDS  גם בזירה האינטרנטית.

 להיאבק נגד ה- BDS  בזירה הבינלאומית

בחודשים האחרונים השיק לפיד  קמפיין למאבק נגד ה- BDS  ונפגש עם גורמים בכירים באירופה ובארה"ב, מובילי דעת קהל, חברי פרלמנט ונלחם גם בתקשורת הבינלאומית כדי להציג את האמת אל מול השקרים המופצים. במהלך פעילותו נפגש לפיד עם קבוצות רבות של סטודנטים ומנהיגים שנאבקים יום יום מול ה-BDS  באוניברסיטאות ברחבי העולם ובזירות נוספות ושמע מהם על הקשיים איתם הם מתמודדים.


לפיד בנתב"ג. צילום: אבשלום ששוני 

בעקבות פעילותו הגיעו ללפיד פניות מאזרחים רבים שביקשו חומרים וכלים להתמודדות עם ה- BDS ברשתות החברתיות ובמהלך שהייתם בחו"ל. את חומרי ההסברה ערכו צוות יועצים ומומחים בנושאי הסברה  ובדרכי פעולה להיאבק נגד ה- BDS  בזירה הבינלאומית.
 החוברת נפתחת בהסבר על תנועת ה-BDS   ובקריאה ליוצאים לחו"ל לסייע במאבק: "אסור לנו להפקיר את הזירה. לא כולם אנטישמים, לא כולם נגדנו, אנחנו פשוט צריכים להסביר את הצד שלנו. הכנו לכם חוברת קטנה ומול כל שקר שמופץ כתבנו לכם את האמת. במלחמה הזאת- כולנו שליחים".
החוברת מציגה מספר טענות מרכזיות בהן משתמשים פעילי ה-BDS ומולם את האמת אתה אפשר להפריך כל אחת מהטענות. החוברת קטנה ונוחה לשימוש ומגובה בנתונים ומספרים שמקלים על ההתמודדות עם השקרים המופצים. למשל, אחד השקרים הנפוצים אליו מתייחסת החוברת הוא הטענה של ה-BDS  כי הסכסוך הישראלי פלסטיני הוא השורש לבעיית הטרור ברחבי העולם.

דוגמא נוספת לטענה שקרית המצוינת בחוברת בה משתמש ה-BDS היא כי ישראל אינה מכירה בזכותם של הפלסטינים למדינה ואינה מעוניינת להגיע להסדר. טענה שקרית זאת מופרכת על ידי הנתון המצוין בחוברת שמראה כי מאז שנות ה-30 דחו הפלסטינים מספר רב של הצעות להסדר טריטוריאלי וכי פעמיים בשנות ה-2000 הציע ישראל לפלסטינים יותר מ-90% מהשטחים כדי להקים מדינה והם סירבו.