אחרי שהותקף בפייסבוק מתוך מפלגתו, ח"כ יצחק הרצוג תוקף בחזרה את חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. "שלי היקרה, כל יום יש פיגועים. אנשים נרצחים. הדם רותח. ההסתה והשנאה הגיעו לשיאים. שני עמים אחד בתוך השני, אחד בגרונו של השני. מה את חושבת, שלי, שאם מחר תגידי לפלשתינאים "היי, זאת שלי, בואו נעשה שלום" הם יקפצו וילחצו את ידך בחום ויניחו את סכיניהם? הרי את בעצמך לא מאמינה בזה. הכל דיבורים".הרצוג הוסיף בפוסט שכתב בפייסבוק כי "שלי בחרה לתקוף אותי בפראות" וטען כי הסיבה לכך היא תכנית שהציג לפני כמה ימים: "ידעתי. אמרתי זאת מראש: ברגע שאציג את תכנית ההיפרדות מהפלשתינאים, יקפצו עלי משמאל ומימין ויתקפו אותי. כך בדיוק קרה".


"אנחנו לא ימין קיצוני ואנחנו לא מרצ"


"פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחידי שישמור על מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. אנחנו המפלגה היחידה שמובילה בעקביות את הפתרון הזה מול החזון המשיחי של הימין הקיצוני. רק שביבי מפחד ואבו מאזן מפחד. שניהם שבויים בידי הקיצוניים שלהם ולא מעזים להתקדם לפיתרון. אז כדי ליצור אקלים של משא ומתן, צריך קודם הפרדה – ורגיעה. אנחנו כאן והם שם. צריך לבצע שורת צעדים שיחזירו את הביטחון. וצריך להיפרד מביבי. רק כך אפשר יהיה להיפרד מהפלסטינים", כתב הרצוג.
 

"אנחנו המפלגה של דוד בן גוריון ויצחק רבין. המפלגה שתמיד, לאורך כל שנותיה היתה מרכזית. לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני. אני לא אתן לאף אחד, חוזר, לאף אחד, לגרור את המפלגה לאחד הקצוות האלה. אנחנו לא ימין קיצוני ואנחנו לא מרצ. אנחנו בן-גוריוניסטים. אנחנו רביניסטים. אני שומע את הביקורת הקולנית בתקשורת ואת התמיכה השקטה הגדולה בעם. אביא את זה להכרעת הוועידה בקרוב, והכרעת הוועידה תחייב את החברות והחברים כולם", סיכם יו"ר האופוזיציה.


יחימוביץ' על הרצוג: "פוזל לימין"


הבוקר, תקפה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' את יו"ר מפלגתה ח"כ יצחק הרצוג, בעקבות דבריו לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, לפיהם פתרון שתי המדינות אינו רלוונטי כעת. 

בהודעה שפרסמה, אמרה יחימוביץ', כי בדברי הרצוג יש משום פזילה לימין והם עומדים בסתירה לערכי תנועת העבודה בדבר פתרון שתי המדינות. "מול קואליציה שנגררת בשערותיה בידי סמוטריץ' וחזן, חובה על העבודה להציב חלופה של הידברות מדינית ולא לוותר עליה בטענה הימנית השגורה שאין עם מי לדבר". 

לדבריה, אבו מאזן אמנם אינו חובב ציון אבל "ייתכן שזו הזדמנות אחרונה לדבר עם מנהיג פלסטיני חילוני ופרגמטי ואסור להחמיץ הזדמנות כזאת ולשחק לידיו של נתניהו. על האופוזיציה להציג חלופה ברורה ולא מגמגמת".

ראשת מפלגת העבודה לשעבר גם הביעה תרעומת על כך ששמעה על תכניתו המדינית של הרצוג בתקשורת, ואמרה כי יש צורך לדון על רעיונות כאלה בסיעה, בעיקר אם הם נוגדים את עמדת רוב חבריה. 

כזכור, הרצוג אמר לנשיא צרפת ולשר החוץ שלה, לורן פביוס, כי הוא חסיד גדול של חזון שתי המדינות אבל "אנחנו צריכים להיות ריאליים. הוא לא יכול להתממש עכשיו. השנאה וההסתה בקרב הפלסטינים גדולה מדי, העוינות בין העמים וחוסר היכולת של המנהיגים מונעים זאת. היפרדות וביטחון הן צעד ראשון הכרחי בדרך לחזון שתי המדינות".