יו"ר העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר היום (שלישי) באירוע מפלגתי שכדי לסחוף מצביעים צריך להפסיק לתת את התחושה שחברי המפלגה "אוהבי ערבים". דבריו של יו"ר האופוזיציה עוררו מחאה בתוך מפלגתו, כשחברי הכנסת שלי יחימוביץ' וזוהיר בהלול תקפו אותו בחריפות. זמן קצר לאחר שעיתון "הארץ" פרסם לראשונה את הדברים, ח"כ יחימוביץ' צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "תגובה הולמת של ראש האופוזיציה להפגנת הימין הקיצוני?".
יושב ראש מפלגת העבודה אמר את הדברים בטקס הרמת כוסית לפעילי המפלגה באשקלון, שבו עמד על השינויים החלים בחברה הישראלית ועל הצורך לערוך שינויים במפלגה על מנת למשוך אליה את הבוחרים. עוד מיהרו להגיב לדבריו העיתונאית טל שניידר ומזכ"ל תנועת שלום עכשיו הפורש ואיש השמאל הוותיק יריב אופנהיימר.

הרצוג הוסיף: "צריך להבין שבתמורות שעוברות על החברה הישראלית, זה נכון - לפיד לוקח מאתנו היום בסקרים קולות כי גם, בין היתר, הוא גם נע יותר ימינה מאתנו בתודעה הלאומית, וזה מחייב דיון מה זה אומר. מה זה אומר יותר ימין? הרי אנחנו לא נהיה ימין. אבל מה זה אומר?", אמר הרצוג. "איפה אנחנו נכנסים ללבבות של הציבור? שיאמינו שבידינו לא רק הניסיון אלא גם היכולת לשנות את מצב המדינה, מבלי להפקיר את ביטחון ישראל חלילה, ומבלי לתת תחושה - שאני נתקל בה בפגישות אינספור של הציבור הישראלי - שאנחנו תמיד אוהבי ערבים. מסובך לאללה, אבל זה חלק מהעניין, זה חלק מהאתגר. אנחנו מפלגה שתמיד ידעה להיות מפלגת שלטון".

ח"כ בהלול הגיב בחריפות לדברי הרצוג ותבע ממנו התנצלות "בשם החברה הערבית בישראל". לדבריו, יו"ר מפלגתו מכין ססמה עסיסית לקמפיין הבא שלו, ככל הנראה בהשראת התבטאותו של בנימין נתניהו "הערבים נוהרים לקלפיות". "להתנער מ-20% מהאוכלוסייה בצורה בוטה כל כך, להתחפש לימין רך שקורץ למתלהמים בכיכרות ולהילחץ מכל סקר תועה - ככה לא מייצרים אלטרנטיבה לשלטון", אמר בהלול. "זוהי עוד התדרדרות מוסרית בלתי מובנת של מפלגת מורשתו של יצחק רבין. אני מגנה את דבריו של הרצוג ותובע התנצלות בשם החברה הערבית בישראל".