עכשיו זה רשמי: ישראל ביתנו תיכנס לקואליציה של בנימין  נתניהו ותהפוך אותה לקואליציה בת 66 ח"כים, במקום מבנה ה-61 השברירי היום. אחרי הסערה שעורר הצעד הזה, ולאחר עוד מו"מ ממושך ודרמטי עם נציגי האוצר על סעיפי הפנסיה של העולים החדשים, עכשיו מתפרסם המסמך המלא של ההסכם הקואליציוני, וניתן לראות בדיוק מה הרוויח כל אחד מהצדדים. 

מלבד משרד הביטחון היוקרתי אליו ייכנס יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שר מטעם ישראל ביתנו יכהן בוועדת השרים לענייני חקיקה,המפלגה של ליברמן תקבל גם את משרד הקליטה, את תפקיד סגן יו"ר הכנסת, חברות בוועדת הכלכלה, וכן שר מטעם המפלגה יכהן כחבר בקבינט החברתי הכלכלי, וכחבר בוועדת השרים לענייני סמלים וטקסים.  

בעניין עונש המוות למחבלים, ה"בייבי של ליברמן", התקבלה בהסכם גרסה מרוככת ומצומצמת. המצב היום הוא כי לפי החוק בית דין צבאי יכול לגזור עונש מוות רק פה אחד של שלושה שופטים. כאן מבטלים את העניין, וניתן גם לגזור עונש מוות ברוב של שני שופטים מול אחד. אבל עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר רק בבית דין צבאי בגדה, ולא בבית משפט אזרחי בישראל. 
 
סעיף מעניין נוסף, מדבר על כך שהממשלה תגבש הצעת חוק שתאפשר הצבעה של ישראלים השוהים בחו"ל, צעד בו ליברמן תומך בהתלהבות. מאידך, ישראל ביתנו תחויב לתמוך בתקציב הדו שנתי לשנתיים הבאות 2017- 2018. שתי המפלגות יתמכו בחקיקת חוק יסוד שיאפשר לבית המשפט העליון לפסול חוקים של הכנסת ברוב של 8 שופטים מתוך 15. 
סעיף מעניין אך לא מפתיע נוסף, מבטיח כי סיעות הקואליציה לא יתמכו בהצעה בתחום התקשורת בלא אישור שר התקשורת, הלא הוא בנימין נתניהו, שהדבר ידוע כקרוב לליבו, במיוחד לאחר הבחירות האחרונות בהן היחס התקשורתי לנתניהו עמד במרכז תשומת הלב של מערכת הבחירות. 

סעיף נוסף מבטיח שקט בגזרה נפיצה מאוד בהקשר של ישראל ביתנו והחרדים, והוא ענייני דת ומדינה. חוקים הנוגעים לדת ומדינה, לפי ההסכם, לא יקודמו, לא יאושרו ולא יחוקקו אלא אם אושרו פה אחד על ידי סיעות הקואליציה. כמו כן, הליכוד וישראל ביתנו יפעלו להקמתה של קבינט קליטה ועלייה, ושר מטעם ישראל ביתנו יכהן כיו"ר הקבינט.