ביקורת ציבורית רבה נמתחה מאז הפיגוע הרצחני אתמול בירושלים. זאת, בעקבות טענות כל כך שחיילים שהיו במקום לא הגיבו כמצופה מחיילים וקצינים בצה"ל. גם פרשן "מעריב" קלמן ליבסקינד יצא אמש בתכנית "הפטריוטים" בערוץ 20 נגד התנהלות צוערי בה"ד 1 שהיו בזירת הפיגוע אתמול בארמון הנציב . בפיגוע הדריסה נרצחו ארבעה צוערים ונפצעו עוד 15 בני אדם.  

"עשרות צוערים נסו על נפשם ונמלטו מהמקום הזה. אם יש פה רמטכ"ל, כל האנשים שנסו משם מודחים עוד היום מקורס קצינים", אמר ליבסקינד והוסיף, "לא יכול להיות בבה"ד 1 צוער שנמלט ככה מפיגוע ומשאיר את כל השאר להתעסק איתו".
פיגוע דריסה בירושלים


 ליבסקינד תקף גם את דובר צה"ל מוטי אלמוז, ואמר כי עסק בטיוח תקשורתי: "יש כאן תמונות שגם הוא יודע שהן רעות מאוד לצה"ל, זה לא תמונות שצה"ל היה רוצה לחנך עליהן חיילים או צוערים. עכשיו הוא מוצא כל מיני גיבורים - איזה קצינה שאמרה ׳תסתערו׳ וכל מיני כאלה. הוא אמר שהיו שם 300 צוערים ולא צריך שכולם יירו. זה נכון כשאתה מתכנן התקפה, אבל בסופו של דבר הם בחרו. זה לא ששניים לקחו אחריות ואמרו לכולם ללכת, הם פשוט ברחו".    

"גם מי שהיה שקמיסט בצבא יודע מה צה"ל מצפה" 
                   

פרשן מעריב המשיך והתייחס לסרטון שתיעד את רגע הדריסה: "הסרטון הזה הוא אחד המבישים בתולדות צה"ל. זה סרטון שנותן השראה לטרור. שמעתי שאומרים שמי שלא היה שם לא יכול להביע דעה, אני יכול לומר שגם מי שהיה שקמיסט בצבא יודע מה צה"ל מצפה מהחיילים שלו. עשרות צוערים נסו על נפשם ונמלטו. אם יש פה רמטכ"ל, כל הסוערים שברחו מודחים מקורס קצינים". 
גם עו"ד יורם שפטל תקף בתוכניתו ב-103 FM את דובר צה"ל שמיהר להבהיר כי התחקיר טרם הושלם. "ההבדל הנוראי בין חייל שיורה במחבל שבא לחסל אותו דקות קודם לכן, בין חבורה של פחדנים עלובים שברחה וצריך להוקיע אותה - עליהם דובר צה"ל מחפה. אוי לנו ואבוי לנו", אמר שפטל שהצטרף לאחרונה לצוות ההגנה של אלאור אזריה.