נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יפגוש את יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, ב-3 במאי בבית הלבן, כך אמר היום (ראשון) אחמד מג'דלני, בכיר ברשות הפלסטינית. בשיחת טלפון לג'רוזלם פוסט, אמר מג'דלני כי "זהו ביקור מאוד חשוב, שבו אנחנו מקווים להגיע להסכמות על הבסיס לחידוש תהליך השלום ולדון ביחסים בין ארה"ב לרשות". 

עוד אמר הבכיר, כי צוות מקדים, הכולל את ראש צוות המו"מ, סעיב עריקאת, ראש המודיעים הפלסטיני, מאג'יד פראג' והיועץ הכלכלי של אבו מאזן, מוחמד מוסטפא, יגיעו לוושינגטון בימים הקרובים על מנת להיפגש עם גורמים בממשלו של טראמפ. 
מג'דלני אמר כי ברשות הפלסטינית אופטימיים לבי היכולת של ממשל טראמפ לביא לחידוש המו"מ עם ישראל. 

לפני כשבוע וחצי דיווח פרשן מעריב כי בשיחה בה הזמין טראמפ את אבו מאזן לבית הלבן, הוא שאל אותו “האם נתניהו הוא פרטנר לשלום עם הפלסטינים?". גורמים דיפלומטיים ערבים ואמריקאים שנחשפו לתוכן שיחת הטלפון שהתקיימה בין השניים ב־10 במרץ, סיפרו כי הנשיא האמריקאי שאל את אבו מאזן, יותר מפעם אחת: “האם לדעתך ביבי יכול לספק את הסחורה?". על פי אחד המקורות שנחשפו לשיחה, שאלתו של טראמפ נשאלה פעמיים, בנוסח “האם לדעתך נתניהו הוא פרטנר לשלום, האם לדעתך אפשר יהיה להגיע איתו לעסקה האולטימטיבית?".
 
זו כנראה אחת הסיבות לדאגה בירושלים מהמגעים המדיניים ומכוונותיו של ממשל טראמפ באשר ל"דיל האולטימטיבי" בין הצדדים. העובדה כי הנשיא האמריקאי תהה בקול רם, באוזני יו"ר הרשות הפלסטינית, אם נתניהו הוא פרטנר, עוררה לא מעט פוביות בצמרת המדינית בישראל. 
 
גם מצעד המנהיגים הערבים הפוקדים השבוע את הבית הלבן לא מתקבל בישראל בשמחה רבה. ההחלטה שהוביל נתניהו לרסן את הבנייה בהתנחלויות, בטרם הגיע על כך להסכם עם האמריקאים, מעידה שהוא מנסה “להוכיח" לטראמפ את רצינות כוונותיו ולהגיע למו"מ, אם אכן ייפתח, “בידיים נקיות".