מהלומות הדדיות: יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד התייחס היום (רביעי) בהצהרה לתקשורת להתקפות עליו ח"כ ושרים מהליכוד, כולל מצד ראש הממשלה, בנימין נתניהו מאז נחשף אתמול כי הוא עד מרכזי בפרשת המתנות. "אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת", אמר לפיד. הוא קרא לראש הממשלה לעזוב את תפקידו: "לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום". 


ח"כ יאיר לפיד מגיב להתקפות נגדו
לפיד תקף: "שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים. אני רוצה להגיד להם מפה: אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת". 
 
יו"ר יש עתיד טען כי סירב לקדם את מה שכונה "חוק מילצ'ן" בזמן שהיה שר אוצר: "את מה שנקרא 'חוק מילצ'ן השני' סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה". 

"צריך לעזוב את תפקידו". נתניהו, היום בגני התערוכה. צילום: אבשלום ששוני"צריך לעזוב את תפקידו". נתניהו, היום בגני התערוכה. צילום: אבשלום ששוני
 
"זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות, טען יו"ר יש עתיד. "יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות". 

בתגובה לדברים, שבו בליכוד ותקפו את יו"ר יש עתיד: "שיפסיק להתבכיין ולנסות להסיט את תשומת הלב משאלה פשוטה: איך כשר אוצר הוא קיים פגישות עבודה עם חברו הקרוב ומעסיקו לשעבר ארנון מילצ'ן ומדוע לא נחקר באזהרה על כך?"