שר הביטחון אביגדור ליברמן לא ידוע כאחד שמפחד מעימותים, וגם בתפקיד שר הביטחון כבר יצא בעבר בחריפות נגד יהונתן גפן ונגד תחנת גלי צה"ל. היום (ראשון) הוא תקף בחריפות את מו"ל עיתון הארץ עמוס שוקן. בציוץ שפרסם ליברמן כתב: "עמוס שוקן, כנראה הגיע הזמן שאתה תרד מהאולימפוס ותפסיק להרעיל את החברה הישראלית". 

שוקן השתלח במגיבה שביקרה את העיתון ברשת הטוויטר, ואמר כי משפחתו היתה בהנהגת התנועה הציונית כאשר היא "עוד טיפסה על עצים". הגולשת, בשם רווית דהן כתבה לשוקן: "בזכות האידאולוגיה שלי אתה יכול לחיות במדינה כמו מלך ולכתוב ולהפיץ את העיתון ההזוי שלך ללא מפריע". שוקן הגיב לציוץ וכתב: "חוצפנית, המשפחה שלי היתה בהנהגה הציונית כשאת עוד טיפסת על עצים. הארץ בידי משפחת שוקן 83 שנים, הסתדרנו מצוין בלי האידאולוגיה שלך וגם נמשיך".

"תרד מהאולימפוס". עמוס שוקן. צילום: פלאש 90"תרד מהאולימפוס". עמוס שוקן. צילום: פלאש 90


גולשים אחרים הגיבו בזעם על דבריו של שוקן, והאשימו אותו ואת קוראי "הארץ" בגזענות כלפי מזרחים. שוקן מחק בתגובה את הציוץ המקורי שכוון לדהן. מאוחר יותר כתב המוציא לאור: "חברים, עם כל הכבוד אתם מייחסים לי מחשבה שאין לי, ואין לי מושג מה קוראי הארץ חושבים". הוא הוסיף בציוץ נוסף: "הציוץ המקורי שלי לא עסק במישהו מזרחי אלא במישהו בור לדעתי. הביטוי שהשתמשתי, כנראה בצורה לא מוצלחת כפי שהתברר, לא כוון למוצאה".

 

— Amos Schocken (@AmosSchocken1) April 14, 2018