משלחת מכובדת של נכבדים מארצות הברית צפויה להגיע לישראל לקראת העברת השגרירות האמריקאית לירושלים ב-14 במאי, כאשר רשימת המגיעים עדיין לא סגורה, כך על פי גורמים בירושלים. בחדשות עשר דווח כי המשלחת צפויה לכלול 250 אורחים מארצות הברית בראשות שר האוצר סטיב מנוצ'ין, כאשר אליהם יצטרפו בתו של נשיא ארצות הברית, איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר. עוד צפויים להגיע כארבעים סנטורים וחברי קונגרס וראשי ארגונים יהודיים. 

בישראל קיבלו כבר לפני כמה שבועות מסרים כי הנשיא דונלד טראמפ לא יגיע לטקס פתיחת השגרירות בירושלים במאי, עקב אילוצי לו"ז. מחלקת המדינה האמריקאית אישרה לפני כחודשיים כי "ארצות הברית עומדת לפתוח שגרירות חדשה בירושלים, בחודש מאי 2018". בהודעה הרשמית נכתב כי התאריך נבחר בשביל "לחגוג את יום הולדה ה-70 של ישראל". 

על פי ההודעה, השגרירות תוקם בבניין שבו שוכנת כיום הקונסוליה בירושלים, והיא תעבור למבנה נפרד עד סוף שנת 2019. עוד נמסר כי מחלקת המדינה החלה בחיפוש מבנה קבע לשגרירות. 

בהודעה על המהלך בדצמבר האחרון, אמר המנהיג האמריקאי כי הוא מתכנן לשכור אדריכלים שיתכננו ויעצבו מתקן חדש. מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר שפוטר, רקס טילרסון, הוסיף אז, בתדרוך לכתבים, כי המהלך ייקח לפחות שלוש שנים. ואולם, טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, שדחף לביצוע העברת השגרירות בהקדם האפשרי, העדיפו לעשות זאת כמה שיותר מוקדם.