שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (חמישי) בטוויטר להחלטת הסנאט של אירלנד להטיל חרם על מוצרים מההתנחלויות וכתב כי "אין טעם לזמן את שגרירת אירלנד בישראל ל"שיחת נזיפה". עם עוכרי ישראל אין מה להתדיין. ישראל צריכה לסגור מיד את השגרירות בדאבלין. לא נפנה את הלחי השנייה למי שמחרים אותנו".

השגרירה האירית הגיעה היום לשיחת הבהרה במשרד החוץ. מנהל מחלקת צפון אירופה, אופיר קריב, האמור להיכנס בזמן הקרוב לתפקיד שגריר ישראל בדבלין, הביע בפני השגרירה את זעמה של ישראל מההחלטה. השגרירה כי החוק עדיין לא אושר באופן סופי והוא יידרש לעבור לשם כך הצבעות נוספות.הסנאט של אירלנד אישר אתמול חוק להחרמת ייבוא ומכירת מוצרים מההתנחלויות. מדובר בשלב ראשון מתוך חמישה בדרך לאישור החוק באופן סופי. 
כעת החוק עובר לוועדה ואז ישוב לסנאט לסיכום. החוק עוד צריך להגיע גם לבית התחתון של הפרלמנט לפני אישור סופי. 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה להחלטה כי "הסנאט האירי נתן ידו ליוזמת חרם אנטי-ישראלית פופוליסטית, מסוכנת וקיצונית הפוגעת בסיכויים לדיאלוג בין ישראל לפלסטינים. היוזמה תגרום נזק לתהליך המדיני במזרח התיכון. האבסורד במהלך של הסנאט האירי, הוא שהחרם יפגע בפרנסתם של פלסטינים רבים העובדים באזורי התעשייה הישראליים שיושפעו מהחרם. ישראל תשקול את צעדיה בהתאם להתפתחויות בחקיקה זאת".