נגיעה לא פרלמנטרית של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) בישבנה של חברת סיעתו, חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, עוררה סערה במפלגת האופוזיציה הראשית וגררה נזיפה של ראש המפלגה, אבי גבאי, בחבר הכנסת שלא הקפיד על שמירת נגיעה.

התקרית ארעה במהלך סיור שקיימה הסיעה בראשית השבוע לעוטף עזה. גורמים בסיעת המחנה הציוני אמרו כי ח"כ נחמיאס ורבין נסערה לנוכח התקרית שכמוה לא זכורה בכנסת ואחרים הגדירו את המעשה כ"טפיחה על הישבן בנוסח הסיקסטיז".

ח"כ איתן ברושי. צילום: אלון גלבוע ח"כ איתן ברושי. צילום: אלון גלבוע
 
מיד כשהבחין במתרחש הורה יו״ר העבודה והמחנה הציוני אבי גבאי לצוות המפלגה וליו״ר הסיעה, ח״כ יואל חסון, לברר את נסיבות התקרית מול שני חברי הכנסת. כשהתברר המצב נזף היו״ר בח״כ ברושי והבהיר לו בצורה שאינה משתמעת שלא יסבול הטרדות מיניות - כלפי חברות כנסת בפרט ונשים בכלל.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' השמיעה אף היא דברי ביקורת נגד הח"כ ממפלגתה: "דיברתי עם איילת. למעשה המבחיל שברושי עשה לה קוראים מעשה מגונה. חמור מכך: רבים ראו, שתקו, ואף העזו לתהות 'למה לא הורדת לו סטירה' (תורידו אתם, נבלות). כעת מבקרים אותה כי קבלה את התנצלותו. קלסיקה של האשמת הקורבן. ברושי, אני מתנערת ממך ומדומיך. עבר זמנכם. איתך, איילת". 

ברושי עצמו מיהר להתנצל בפני ורבין וגם פרסם היום הודעה בה אמר: "מיד בתום האירוע התנצלתי על התקרית. מחווה שהייתה אמורה להיות חברית יצאה בצורה הפוכה לחלוטין, וברגע שהבנתי את הטעות התנצלתי עליה מעומק ליבי".מח"כ איילת נחמיאס ורבין נמסר: "למרות עוגמת הנפש שנגרמה לי, קיבלתי לאחר לבטים את התנצלותו של ברושי ואני סבורה שהבין את חומרת המעשה״. 
אחד מחברי הסיעה אמר היום: "אם בברושים נפלה שלהבת".