שר הביטחון אביגדור ליברמן התראיין השבוע לעיתונאי איראני גולה וחזר על עמדותיה של ישראל בנוגע להתבססות האיראנית בסוריה. המראיין הוא מהרד מירדמאדי, המשמש כעורך הראשי של 'רדיו פארדה' ('מחר' בפרסית) המשדר מהעיר פראג לעשרות מיליוני איראנים. רדיו פארדה הוקם בשנת 2002 בתמיכת הממשל האמריקני, כדי לשמש ככלי תקשורת חופשי לאזרחי איראן. הוא נחשב לאחד מכלי התקשורת האנטי-ממשלתיים הגדולים והמשפיעים באיראן.

בראיון שהתקיים בחלקו בפרסית ובחלקו באנגלית, ושפורסם הבוקר בשפה הפרסית באתר האינטרנט של 'רדיו פארדה', ביקש שר הביטחון להעביר מסר לאזרחי איראן. "אנחנו מקווים שהמסר שלנו הוא מאוד ברור, נעשה את הכל על מנת למנוע כל ניסיון איראני להקים בסוריה בסיסי צבא או להביא ממדינות אחרות מיליציות שיעיות שיאיימו על ישראל", אמר שר הביטחון ליברמן. "איראן היא מדינה ריבונית וזכותה לקיים קשרים דיפלומטיים וכלכליים עם סוריה. אך לעולם לא נסכים לנוכחות צבאית איראנית על אדמת סוריה ולא נשלים עם המאמצים של איראן לפגוע בישראל ולערער את היציבות במזרח התיכון", דברי ליברמן.

שר הביטחון ליברמן אמר בראיון לעם האיראני: "איראן משקיעה בטרור במקום לדאוג למקומות עבודה לדור הצעיר. במקום לפתח את הכלכלה והמדע, המשטר האיראני משקיע רק בתרגילים צבאיים ובטרור. זהו משטר פנאטי שבזבז עד היום, בסוריה בלבד, יותר מ-13 מיליארד דולר, ומוציא בכל שנה למעלה מ-2 מיליארד דולר על מימון טרור בכל המזרח התיכון. זה נגד האינטרס של העם האיראני. מדוע מדינה עם עתודות נפט מהגדולות בעולם משקיעה כל כך הרבה בתכנית גרעין ובפיתוח טילים בליסטיים?".  
מוקדם יותר השבוע אמר שר הביטחון כי כל הגורמים המעורבים בסוריה מתרשמים מהפעילות הישראלית. "טראמפ ופוטין נפגשו בהלסינקי ודיברו על האינטרסים של המדינת ישראל בסוריה", ציין, "אנחנו עוקבים אחרי מה שנעשה שם, ולגבי האיומים השונים - אנחנו לא מגבילים עצמנו רק לשטח סוריה".
לדבריו, "אנחנו נתמודד עם כל איום איראני, ולא משנה מאיפה הוא בא. חופש הפעולה הישראלי מוחלט וכל איום יקבל מענה".