בצל הפרסום על בכיר ישראלי שקשר קשר עם פול מנפורט, מנהל הקמפיין לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, על מנת להכפיש את מנהיגת האופוזיציה באוקראינה יוליה טימושנקו, הטיל הבוקר (שני) דני איילון, מי שכיהן בסגנו של שר החוץ אביגדור ליברמן בשנת 2012, פצצה בתכניתה של אילה חסון ב-103FM, כאשר הודה שלא ידע על ההודעה שפורסמה עד אמש. איילון אף קרא לחקור את הנושא למען האינטרס הביטחוני והלאומי של מדינת ישראל, ואמר כי "יש לישראל את האמצעים לקבל את החומר ולדעת במי מדובר". 
"אני מאוד מקווה שנדע בקרוב מיהו הבכיר הישראלי", הצהיר איילון בפתח דבריו. "זה ממש כמו מותחן ריגול של ג'ון לה-קארה. זה נכון שלפי הפסיקה האמריקאית לא מפרסמים שמות של אלו שאינם נאשמים אך המקרה הזה זה לא קשור לפסיקה האמריקאית כי לא מדובר באזרח אמריקאי. יש לזה עניין בציבור הישראלי ולאינטרס הביטחוני. לממשלת ישראל יש את האמצעים לקבל את החומר לדעת במי מדובר".
לדבריו, "ההודעה על מעורבותו של בכיר ישראלי שיצאה בשפה הרוסית היא דבר חריג ביותר. כל הזירה הייתה דוברת אוקראינית ולכן מוזר שההודעה לא יצאה בשפה זו כמו גם בשפה האנגלית. זה דבר שלא מקובל לעשות".

אתה אומר עכשיו שאתה בעצם לא ידעת מההודעה הזו כסגן שר החוץ?
"עד שזה לא התפרסם אתמול לא ידעתי על ההודעה הזו".


אתה מטיל פצצה לתוך חדר השידור שלנו כעת. תסביר בבקשה את דבריך. אני די מופתעת.
"אני לא מכיר את העניין, אך חושב שבגלל החשיבות לביטחון הלאומי של ישראל עליה לעשות הכל כדי לקבל את השם באופן רשמי או לא רשמי. זה דבר חשוב ביותר גם לניקיון הפוליטי וגם לביטחון הלאומי שלנו".
אני רוצה לחדד את דבריך. אתה אומר היום שכסגן שר החוץ של מדינת ישראל לא ידעת מההודעה הזו שיצאה בשפה הרוסית על טימושנקו. יכול להיות שההודעה הזו כן קשורה לכתב האישום בארצות הברית?
"צריך לחבר את הנקודות ולזכור שההודעה הזאת וההשחרה של טימושנקו הייתה האינטרס של פוטין, שרצה שינוקוביץ' ימשיך לשרת את מטרותיה של רוסיה. היה לו חשש שטימושנקו תגבר עליו וזה היה הקו האדום מבחינתו".
אתה אומר בעצם שפוטין, באמצעות ינוקוביץ', הפעיל בכיר בישראל כדי שישרת את האינטרסים שלו? כל ההודעה הזו היא דרמה גדולה. ערבוב רוסי בתוך הפוליטיקה הישראלית באמצעות האמריקאיים.
"נכון. הבנתי גם מהתקשורת שמנפורט ציין במיילים הודעת שמחה ואמר 'עשינו את זה'. כמובן שצריך לחקור הזה".
זהבה גלאון ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את הנושא. מולר אומר שלא יוציא את השם באופן פורמאלי אך אני מניחה שתהיה הדלפה מהאמריקאים ואנחנו נדע למי מכוונים. נדגיש שהשר ליברמן ביקש מהאמריקאים לפרסם את השם.
"אני חושב שזה אינטרס של כולנו שהשם הזה יפורסם. אני מאוד מקווה שזה לא הוא. פוטין יכל היה לעבור דרך הרבה דרגי ביניים גם ללא היכרות שלו עם מנופורט. אם מישהו רוצה לשכנע את הציבור שזה לא הוא, שיראה את עבודת המטה שקדמה להודעה הזו במשרד החוץ".
אתה אומר שבתור סגן שר החוץ לא היית מעורב בשום עבודת מטה שקדמה להודעה הזו שהייתה בשפה הרוסית ולא בשפה האוקראינית. האם מישהו שעושה דבר מהסוג הזה, כפי שמוצג בכתב האישום האמריקאי, הוא סוג של חפרפרת בממשלת ישראל ובכנסת ישראל?
"מבלי לדעת את הפרטים זה ממש מזכיר לי את סיפורי הריגול של ג'ון לה-קארה. זה אינטרס של כולם, כולל ליברמן שהשם הזה יתגלה".