אביב הגיע, פסח בא ולמרות המלחמה ישראלים רבים כבר מתכננים את חופשת החג בצימר או במלון בישראל או מעבר לים. רגע לפני שתארזו את המזוודות ותעזבו את הבית לכמה ימים או יותר כדי להתאוורר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להשגיח על הבית מרחוק.

הימנעו מהשארת חפצים בצורה גלויה

טיפ זה נכון ללא כל קשר לשהייה ממושכת מחוץ לבית. חשוב לא להשאיר בטווח הראיה של חלונות הבית ציוד אישי יקר ערך שיקרוץ לפורצים, כדוגמת צרור מפתחות, תיקים, ארנקים, מכשירי סלולר ועוד.

גניבה, אילוסטרציה (צילום: אינג'אימג')
גניבה, אילוסטרציה (צילום: אינג'אימג')

לאתר נקודות תורפה

בדקו מהן נקודות התורפה לפריצה בבית שלכם לפני היציאה לחופשה. בין היתר, חזקו את הנעילה באמצעות מנעולים חיצוניים נוספים ודאגו לסגירה הרמטית של כל החלונות.

בחרו בגורם אחראי שיבקר בבית במהלך החופשה

הפורצים המיומנים נוהגים לקיים תצפיות ממושכות על בתים שנחשבים עבורם בעלי פוטנציאל לפריצה. לכן, בעת שהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב למנות גורם אחראי שאתם יכולים לסמוך עליו, כזה שידאג לבקר בבית, להדליק בו אורות, טלוויזיה ואפילו רדיו בכדי ליצור תחושה שמישהו נוכח בבית.   

טשטשו סימנים שיעידו על היעדרות ממושכת מהבית

אין סממן יותר מובהק שהבית נטוש מתיבת דואר מלאה, ערמת עיתונים בכניסה לבית או גינה שצמחה פרא. לכן, בקשו מאותו גורם אחראי שיאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים בכדי שלא יצטברו. אם החופשה מתארכת למספר רב של שבועות, מומלץ להקפיד על גיזום וניקיון הגינה לפני הנסיעה. גינה מוזנחת שלא טופלה תגביר בקרב הפורצים את ההרגשה שמדובר בבית לא מאוכלס. 

לוודא שהפחים יהיו מלאים

פחים ריקים לאורך זמן מהווים סממן נוסף לבית שאינו מאוכלס. אל תתביישו לבקש מאותו גורם שמיניתם כאחראי, לרוקן את האשפה שלו בפח האשפה שלכם. 

לא לספר ברבים על היציאה שלכם לחופשה

הקפידו לספר לכמה שפחות אנשים על יציאתכם לחופשה ארוכה, אין לדעת לאוזניים של מי יגיע המידע. גלו זאת רק לגורם שאותו מיניתם כאחראי ובקשו גם ממנו לא לספר שיצאתם לחופשה. השתדלו להימנע מהעלאת תמונות לרשתות החברתיות עד לאחר חזרתכם הביתה. 

מערכת אבטחה חכמה

אין גורם מרתיע יותר לפורצים, מאשר אבטחת הבית במערכות אבטחה מתקדמות וחכמות ושירותי מוקד. הקפידו להודיע לאנשי המוקד על תאריכי החופשה שלכם ומסרו להם פרטי איש קשר למקרה של פריצה. כך יידעו במוקד האבטחה להגביר את הסיורים סביב ביתכם. 

הטיפים באדיבות אבנר בן אריה, מנכ"ל חברת המיגון של קבוצת צוות 3