במתקפה משולבת בשלושה אזורים בצפון חצי האי סיני,  נהרגו הלילה (חמישי) 29 חיילים מצרים ועוד 40 נוספים נפצעו, בהם אזרחים. מקורות ביטחוניים במצרים דיווחו, כי "מדובר במתקפת טרור משולבת על מרבית המוצבים הצבאיים ברפיח, שייח זוויד ואל-עריש". המקורות מסרו, כי רוב הקורבנות נהרגו במטה של משמר הגבול באל-עריש. בנוסף, נהרג קצין ברפיח ועוד 15 אזרחים נפצעו במתקפה של פצצות מרגמה ומכוניות תופת.
 המקורות דיווחו עוד, כי "הפיגועים שביצעו הטרוריסטים סמוך למטה הביטחון של צפון סיני, גדוד 101 ואזור המנוחה של כוחות הביטחון גרם לעשרות הרוגים והביא לפציעת עשרות, בנוסף לארבעה אזרחים. הפצועים פונו לבית החולים אל-עריש".
פיגוע בחצי האי סיני

 
עוד נמסר, כי "חמושים ירו פצצות מרגמה לעבר מרכז הגדוד, מה שהביא למספר רב של הרוגים ופצועים בקרב החיילים. המצב חמור מאוד". דובר צבא מצרים אמר, כי "לאחר המתקפה הקשה שניהלנו נגד ארגוני הטרור בחצי האי סיני, הותקפנו הלילה בפצצות מרגמה ובמכוניות תופת".

 
 ארגון הטרור "אנסאר בית אל מקדס", המזוהה כשלוחה המצרית של ארגון דאעש, לקח אחריות בחשבון הטוויטר שלו על ההתקפות.

 

המלחמה של כוחות הצבא המצרי בארגוני הטרור האיסלאמיסטיים בחצי האי סיני נמשכת זה כבר כמה שנים וגבתה את חייהם של חיילים, שוטרים ואזרחים רבים. בין ארגוני הטרור הפעילים בחצי האי בולט הארגון "אנסאר בית אל מקדס" המזהים את עצמם עם ארגון דאעש ואף אימצו חלק מהשיטות של הארגון הרצחני.