התובע הפדרלי הבלגי, פרדריק ואן לו, אמר היום (שלישי) בעקבות מתקפת הטרור בבריסל כי מתנהל מצוד אחר אחד המחבלים. התובע הבלגי התייחס לתיעוד ממצלמות האבטחה בו נראים שלושה גברים מסיעים עגלות עם מזוודות בשדה התעופה זבנטם הבוקר ואמר כי על פי החשד הם אלה שעומדים מאחורי הפיגוע שבו נהרגו לפחות 14 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו. לדברי ואן לו, ישנה סבירות גבוהה כי שני הגברים שלבושים בבגדים כהים "ככל הנראה ביצעו פיגוע התאבדות" וכי האדם השלישי ככל הנראה גם היה אמור להתפוצץ. בעקבות זאת, נערך מצוד נרחב אחריו ופורסמה מודעת "מבוקש" שקוראת לציבור למסור מידע שיוביל לאיתורו. קודם לכן נמסר כי חבלנים הצליחו לנטרל פצצה שלישית בשדה התעופה ובערב דווח כי עוד חומרי נפץ התגלו במקום."היו מספר פיגועים הבוקר, שני פיצוצים בשדה התעופה ואחד במולנבק, בהם נהרגו ונפצעו רבים". ואן ליאו התייחס לנטילת האחריות של ארגון הטרור דאעש על המתקפה בבלגיה והדגיש כי "מוקדם מדי לקשר בין המתקפה בפריז לאירועים היום". התובע הבלגי הוסיף כי נערכו מספר פשיטות ברחבי המדינה וכי עדי ראייה נחקרו.כזכור, מוקדם יותר ארגון הטרור דאעש נטל אחריות על מתקפת הטרור בבריסל בה נרצחו 34 בני אדם ונפצעו 130 נוספים. דאעש פרסם הודעת קבלת אחריות על מתקפת הטרור בבריסל הכריז כי מדובר בנקמה על השתתפותה של בלגיה בקואליציה הבינלאומית שפועלת נגד הארגון. בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות אמאק של ארגון הטרור נאמר כי "לוחמי המדינה האסלאמית ביצעו שורה של פיצוצים עם חגורות נפץ ומטעני חבלה ביום שלישי, ופגעו בשדה התעופה ובתחנת מטרו מרכזית בבריסל, בירת בלגיה, מדינה שמשתתפת בקואליציה הבינלאומית נגד המדינה האסלאמית". "לוחמי המדינה האסלאמית פתחו באש בתוך שדה התעופה זבנטם, לפני שכמה מהם הפעילו את חגורות הנפץ שלהם, כמו מתאבד שהיד שהפעיל את חגורת הנפץ שלו בתחנת המטרו מאלביק", נטען בהודעה הרשמית. "ההתקפות הביאו ליותר מ-230 הרוגים ופצועים". בהודעה הרשמית בערבית נכתב כי מספר ההרוגים עומד על למעלה מ-200, ככל הנראה על מנת לפאר עוד יותר את מתקפת הטרור. את ההודעה שחררה סוכנות הידיעות של דאעש ועל כן הודעה זו נחשבת לאמינה. תיעוד של המחבלים ממצלמות האבטחה. צילום מסךתיעוד של המחבלים ממצלמות האבטחה. צילום מסךראש הממשלה הבלגי שארל מישל, ציין הערב כי המדינה מעוניינת לשוב לשגרה מוקדם ככל האפשר, אך תמשיך להיאבק על מנת לשמור על החופש שמאפיין אותה. "החירות נפגעה בלב שלה, כפי שהיה לאחרונה בפריז, וכפי שהיה בלונדון ובמדריד בעבר הלא רחוק", אמר. "זה מאבק משותף, זה מאבק ללא גבולות", הוא הוסיף.
גם המלך פיליפ ביקש לשלוח מסר מעודד לתושבים. בהודעה בטלוויזיה, הוא הודה כי 22 במרץ לעולם לא יהיה אותו דבר עבור בלגיה, אבל קרא לנתיניו שלא לאבד תקווה. "אנחנו ניצבים מול איום, אבל נמשיך לעבוד יחד ברוגע, בבטחה ובכבוד", אמר. "אנחנו חייבים להמשיך ולבטוח בעצמנו. זה הכוח שלנו". 


הרשויות בבלגיה הוזהרו מראש


במקביל, טען אתר אינטרנט רוסי כי נציגים של שירותי הביון הרוסיים הזהירו את הרשויות בבלגיה לפני ימים אחדים מאפשרות של פיגוע על ידי שלושה פעילים של דאעש. לפי הפרסום באתר Lifenews, שלא קיבל אישור רשמי ולא ברורה אמינותו, האחים איוון (23) ואלכסיי (27) דובאש, תושבי בלארוס שהתאסלמו ועברו אימונים בסוריה, נכנסו לבלגיה בסוף פברואר עם חשוד נוסף, מראט יונוסוב. זירת הפיגוע בבריסל. צילום: רויטרסזירת הפיגוע בבריסל. צילום: רויטרססדרת פיצוצים תוך זמן קצרכזכור, שני פיצוצים אירעו הבוקר בנמל התעופה הבינלאומי זבנטם בבריסל ולאחר מכן ברכבת התחתית בעיר. הפיצוץ אירע באזור הצ'ק-אין של חברת "אמריקן איירליינס" שבכניסה לשדה התעופה בבלגיה. שני ישראלים חסידי בעלז נפצעו קל ובינוני בפיגוע בשדה התעופה.רגליהם של אלו שנהרגו בפיגוע בנמל התעופה בבריסל היו מרוסקות, ככל הנראה מפיצוץ של מזוודה סמוכה, כך סיפר עובד של נמל התעופה שעזר להוציא את הגופות מזירת הפיגוע בשדה התעופה. אלפונסה יולה, בן 40, שעובד בבדיקות הביטחון של הכבודה בנמל התעופה זבנטם אמר כי לפני שהופעלה הפצצה הראשונה, הוא שמע גבר שצועק משהו בערבית. מיד לאחר מכן, "אריחי התקרה קרסו על הקרקע. עזרתי להוציא החוצה חמישה מתים, הרגליים שלהם רוסקו לחלוטין, כאילו הפצצה הגיעה ממזוודה כלשהי", הוא סיפר לכתבים כשידיו מגואלות בדם והסביר כי "זה מהאנשים שסחבתי".