היעלמות המטוס המצרי מעל מי הים התיכון: הרשויות ביוון, מעליה עברה טיסה 804 של חברת אג'יפט אייר בדרכה מפריז לקהיר, בודקות דיווחים של תושבים באי קרפתוס, לפיהם ראו כדור אש בשמים, כך דיווחו היום (חמישי) כלי תקשורת.

הבוקר דייוחה חברת התעופה המצרית כי מטוס מדגם איירבוס A320 של חברת התעופה המצרית שהיה בדרכו מפריז לקהיר עם 66 נוסעים ואנשי צוות, בהם שלושה ילדים, נעלם מהרדאר מעל הים התיכון. בין 66 הנוסעים ואנשי הצוות הנוסעים היו 30 אזרחים מצריים, 15 צרפתים, בריטי אחד ובלגי.

בחשבון הטוויטר של החברה נכתב כי "גורם בה אמר שטיסה MS804, שיצאה מפריז ב-23:09 שעון מקומי בדרכה לקהיר, נעלמה ממסכי המכ"ם". ציוצים מאוחרים יותר ציינו שהמטוס, שטס בגובה של 37 אלף רגל, היה 16 ק"מ בתוך המרחב האווירי המצרי כשאבד אתו הקשר ב-3:45 שעון ישראל.

בניגוד לדיווח קודם, לפיו כי לא נשמעו אותות מצוקה מהמטוס, כעת מתברר שהטייסים כן שלחו איתות שהתקבל על ידי צבא מצרים. צוותי חילוץ והצלה החלו לחפש אחר המטוס. פקחי מגדל הפיקוח ביוון אמרו כי הם שוחחו עם הטייס בעת שהמטוס היה מעל המרחב האווירי היווני ויספרו שהוא לא דיווח על בעיות. גורם ברשות שדות התעופה הצרפתית אמר על היעלמות המטוס ש"הוא לא נחת, זה כל מה שאנחנו יכולים לומר כרגע".

ראש ממשלת מצרים, שריף איסמעיל אמר כי מוקדם מדי לקבוע מה הסיבה להיעלמות טיסה 804 מפריז לקהיר שהקשר עמה אבד מעל הים התיכון, כולל פיגוע טרור. 

"אנחנו לא יכולים לשלול שפעולת טרור הביאה להפלת המטוס", אמר איסמעיל, "אנחנו לא יכולים לשלול שום דבר או לאשר שום דבר. כל פעולות החיפוש צריכות להסתיים כדי שנדע מה קרה". 

גם ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס אמר שאף אפשרות אינה נשללת לגבי סיבת היעלמות. "אנחנו בקשר קרוב עם הרשויות במצרים, הן האזרחית והן הצבאית, אמר ואלס. "הרשויות המצריות כבר שלחו צוותים לסרוק את האזור בו נעלם המטוס, וצרפת מוכנה לסייע בחיפושים אם המצרים יבקשו", הוסיף.