אתמול חשפה ארה"ב כי סוריה הקימה קרמטוריום לשריפת גופות של אסירי המשטר. לטענתם, אלפים הוצאו להורג ונשרפו במטרה לטשטש ראיות. פרופסור עוזי רבי, ראש החוג למזרח התיכון באוניברסיטת ת"א סיפר בתוכניתו של ניסים משעל ב-103FM: "הדבר הזה מזעזע בכל קנה מידה אבל אנחנו צרכים לזכור שהמידע הזה כבר פורסם בתקשורת לפני שנים בטפטופים. אפשר היה להבין שמשהו בסדר גודל כזה מתרחש בסוריה. מה שמדהים הוא שלמרות שהידיעה בנושא הייתה מונחת על סדר יומו של המערב, לא היה בה די כדי להניע לפעולה". 
 על כך שאמריקה חשפה את הפרטים בנוגע לקרמטוריום, טען הפרופסור: זאת עובדה חשובה מאד. לדעתי טראמפ בונה את התיק להדחת אסד. נדמה לי שיש כאן תיק מלא שרצים. נראה שככל שבעיות החוץ של טראמפ הולכות וגדלות הוא נעשה יותר אקטיבי. המתקפה שהייתה לפני שבועות בסוריה הייתה הנקודה הראשונה. טראמפ ינסה להגיע עם הרוסים למסקנה שבכל הסדר בסוריה אסד לא יישאר המנהיג. טראמפ צובר תעוזה מעניינת במלחמת מילים שעוברת למעשים. הדינמיקה הזו הולכת ומתגבשת לנגד עינינו". 
 

עוד הוסיף המומחה: "אני חושב שמעכשיו אנחנו מבינים שמדובר במפלצת אדם. אסור לנו לשים את הנושא הזה בשוליים. התקשורת מדברת על ההדלפה של המידע החסוי שפלט טראמפ בשיחתו עם לברוב במקום להתמקד בתוכן הדברים. הדבר מראה כמה העולם איבד את המצפן המוסרי, ההגיוני והרציונלי. אין גבול לצביעות. כישראלי אסור לי לשכוח שבמרחק ארבע שעות נסיעה מהבית שלי יושב אדם שמפעיל נשק כימי בלי היסוס בכדי לרצוח את בני עמו. אני בפירוש אומר שמי שמדבר על מזרח תיכון חדש ושלום צריך לפעול נגד סוריה. זהו היריב ויש לפעול נגדו בכל דרך".

עריכה: איתמר זיגלמן